Czarodzieje
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

Share
 

 Święta czarodziejskie

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
AutorWiadomość


Sunday M. Grimes
Sunday M. Grimes

Absolwent Gryffindoru
Wiek : 29
Czystość Krwi : 90%
Dodatkowo : metamorfomagia
Galeony : 397
  Liczba postów : 338
http://czarodzieje.my-rpg.com/t7376-sunny-m-grimes
http://czarodzieje.my-rpg.com/t7378-sunny
http://czarodzieje.my-rpg.com/t7379-sunny-m-grimes
Święta czarodziejskie QzgSDG8




Gracz




Święta czarodziejskie Empty


PisanieŚwięta czarodziejskie Empty Święta czarodziejskie  Święta czarodziejskie EmptyPią 21 Mar - 18:18;




Czarodziejskie świeta


Jak wiadomo nie tylko mugole mają swoje święta i uroczystości. To dotyczy także czarodziejów i choć niektóre z obchodzonych przez nich zwyczajów łączy się z tymi ze świata niemagicznego, posiadają oni również własne wymyślne rocznice, podczas których mogą się bawić lub wspominać.
Kolorem niebieskim zaznaczone są święta zabawowe, zaś różowym "patriotyczne".

Nowy Rok
Właśnie nabyłeś najnowsze fajerwerki, które mogą z bliska ukazać Ci gwiazdy i nie masz kiedy zaprezentować ich sąsiadom? Nowy Rok to doskonała okazja! Nic dziwnego, że czarodzieje tak hucznie go obchodzą, skoro nikogo wtedy nie dziwią wszechobecne iskry i latające smoki. Nie należy jednak przesadzać, bo mugole raczej nie przywykli do ognistych jaszczurów pożerających ich dzieci. Hektolitry magicznych alkoholi, śpiewy i tańce do białego rana przy najlepszych zespołach magicznego świata… I czego chcieć więcej?
Data: 1 stycznia

Ustanowienie Ministerstwa Magii
Wbrew wszelkim pozorom Ministerstwo Magii nie istniało od początku, ale wprowadzenie go ustanowiło w końcu jakiś porządek w świecie czarodziejów i zmniejszyło ryzyko ujawnienia się przed mugolami. Z tej okazji nasz jakże ukochany gmach co roku organizuje w głównym holu targi, podczas których można poznać działanie większości departamentów, porozmawiać z ich przedstawicielami, a nawet wziąć udział w quizie na temat historii Ministerstwa.
Data: 29 stycznia

Walentynki
Święto miłości przesiąknięte różem i Amortencją nie jest nikomu obce. To właśnie wtedy młodzi i starzy czarodzieje mogą sobie wyznawać jedno z najpiękniejszych ludzkich uczuć, a ci bardziej samotni ważyć w tajemnicy mikstury miłosne. Tradycja ta obchodzona jest również w Hogwarcie i wtedy zamek staje się wielką świątynią pełną serc, a na korytarzach można spotkać wszechobecne, całujące się pary (choć to chyba żadna nowość).
Data: 14 lutego

Dzień Kolorowych Lampionów
Święto to ma swój początek w 1798 roku, kiedy to na stanowisko Ministra Magii została wybrana pierwsza kobieta w dziejach, Artemizja Lufkin. Dało to wszystkim czarownicom nadzieję na to, że mają szansę być partnerkami, a nie służącymi mężczyzn, a ponadto że wszystkie ich marzenia mogą się wtedy spełnić. Tradycją tego dnia jest wypuszczanie przez kobiety własnoręcznie pomalowanych lampionów, które mają symbolizować posłanie ich pragnień do nieba, by tam mogły trwać do momentu spełnienia. Ciekawostką jest, że to święto pokrywa się z mugolskim Dniem Kobiet.
Data: 8 marca

Dzień Świętego Patryka
Jest to święto głównie irlandzkie, jednak przez unikalne obchody, jest wysoko rozpowszechnione też w innych krajach. Nazwa święta została przyjęta po jej mugolskim odpowiedniku, jest ona raczej mówiona przez Irlandczyków w dość ironiczny sposób. Mugolskie legendy głoszą, że mężczyzna natchniony przez Boga, stanął na irlandzkiej ziemi i drewnianą laską wypędził z ziem wszelkie węże. Jednak czarodziejskie podania wskazują na to, że święty Patryk był czarodziejem, który zwyczajnie, drewnianą różdżką wypędził zamieszkującego na wyspach potwora, zagrażającego ludziom. Mógł to być smok, bądź bazyliszek, czy inna bestia przypominający gada, jest na ten temat wiele różnych wersji. By uniknąć represji przez chrześcijan, Patryk ogłaszał wierzenia w jedynego Boga, który to dawał mu pewne niesamowite zdolności, z resztą tak jak wielu świętych w tamtym okresie. O ile historia u mugoli oraz czarodziei jest zgoła inna, świętowanie już nie do końca. Irlandzcy czarodzieje lubują się w te dni trunkami zielonych piw, czy ich tradycyjnej whisky, zaś w Irlandii jest wtedy wiele magicznych parad oraz festynów, skrzętnie ukrytych przed mugolami. Oczywiście na magicznych wydarzeniach czynnie biorą udział prawdziwe leprechauny
Data: 17 marca

Celtycka noc
Niektórzy czarodzieje, szczególnie pochodzący z mugolskich rodzin, obchodzą zwyczajną Wielkanoc, zamiast magicznego odpowiednika tego święta. Celtycka noc różni się od niej rytuałami, które odbywali pierwsi magowie na wyspach - druidzi. W tych dniach wieczorami rozniecane są ogniska w lasach, przy licznych tańcach wokół drzew; szczególnie charakterystyczny jest taniec kobiet wokół dębu z kolorowymi wstążkami, o które potem walczyli ich adoratorzy. Domy powinny być przystrojone girlandami z kwiatków, a niezamężne czarownice nosić miały wianki. Oczywiście z czasem wpływ mugolskiej kultury sprawił, że obecnie w ten dzień przeplatają się magiczne wydarzenia, z szukaniem jajek oraz wierzeniach w czarodziejskiego królika przez dzieci.
Data: święto ruchome, jak Wielkanoc

Festiwal Błogosławieństw
To czarodziejskie święto obchodzi się dwa razy do roku, na wiosnę i na jesień. Ogólnie rzecz biorąc polega ono na składaniu sobie życzeń oraz dziękowaniu za dobro, jakie otrzymało się od innych. Stąd właśnie nazwa - błogosławimy i dziękujemy za błogosławieństwa. Lecz w zależności od pory roku przyjmuje ono trochę inną formę. Wiosną, dziękujęmy za sprawy doczesne, za szczęście i codzienne drobiazgi, czyniące nasze życie lepszym. Zaś jesienią, podziękowania skierowane są bardziej w stronę naszych przodków, wszystkiego czego dla nas zrobili, całego dobrobytu jaki nam zapewnili. Wszak, gdyby nie oni, nie byłoby nas tutaj. Jednak bez względu na pory roku, Festiwal celebruje się tak samo: wielką paradą, na której czele kroczy czwórka młodych czarownic, reprezentujących cztery żywioły, cztery oblicza Natury, Matki Ziemi, której również dziękuje się za jej dary.
Data: 1 maja; 30 października

Pokonanie Voldemorta
Zakończenie jednej z najstraszliwszych czarodziejskich wojen w dziejach to czas spokoju i radości dla wielu osób. Oraz kolejny powód do tego, by wyjść do pubu lub zaprosić paru znajomych i krewnych do swojego domu i wypróbować nową nalewkę wujka Abraxasa. Mimo wszystko wielu magów woli ten dzień obchodzić z pamięcią o ofiarach, które poświęciły się w walce dla dobra ich wszystkich. Niektórzy wywieszają w oknach transparenty, inni śpiewają pieśni ku czci zmarłych, ale nie zmienia to faktu, że jest to dzień pełen szczęścia, zwiastujący lepsze życie.
Data: 2 maja

Dzień Quidditcha
Nikt tak naprawdę nie wie, dlaczego Dzień Quidditcha ustanowiono w maju, skoro pierwsze mistrzostwa odbyły się latem, jednakże tak się przyjęło i nikt już tego nie zmieniał. To dzień ogromnej frajdy dla wielu młodych czarodziejów, ponieważ na stadionach narodowych w każdym kraju można spotkać swoich idoli, a nawet z nimi zagrać. Departament Magicznych Gier i Zabaw po dogadaniu się z drużynami i główną reprezentacją swojego kraju organizuje wraz z nimi mnóstwo miotlarskich konkurencji, wywiadów i zabaw. Czasem nawet na koniec dnia odbywa się mecz między najlepszymi zawodnikami, a cały dochód z tego przedsięwzięcia jest przekazywany na cele charytatywne (70%) i organizację kolejnych (30%). Również w Hogwarcie szansę na popisanie się swoimi zdolnościami mają wszyscy uczniowie, co czasem owocuje odnalezieniem całkiem nowych, ukrytych talentów.
Data: 24 maja

Rocznica śmierci Albusa Dumbledore'a
To tragiczny dzień, gdy czarodzieje stracili jednego ze swoich największych geniuszy. Zwyczajem tego dnia jest upamiętnienie Dumbledore’a poprzez uniesienie w niebo zapalonej różdżki dokładnie w godzinie jego śmierci. W Proroku Codziennym pojawiają się wtedy artykuły na jego temat, a dzieci uczą się z tej okazji dwunastu sposobów wykorzystania smoczej krwi.
Data: 11 czerwca

Noc Kupały
Zaraz po zakończeniu jednej z najstraszliwszych wojen, jakie dotknęły brytyjskich czarodziejów, na ich wyspy zaczęły się migracje ze wszelkich zakątków Europy. Te wędrówki przyniosły do nich tradycję słowiańskich magów, która przyjęła się niezwykle ciepło i z wielką radością jest obchodzona nie tylko przez młodszych, ale również starszych. Pierwsza letnia noc to czas szczęścia i zabawy, podczas której można wypuszczać na jezioro wianki, tańczyć przy ognisku w blasku księżyca lub wyruszyć na poszukiwanie magicznego kwiatu, który według legendy ma przynieść większe szczęście niż cały kocioł Felix Felicis. I nieistotne, że podczas wędrówek w lesie można być pogryzionym przez wilkołaka – liczy się to, by doskonale spędzić ten czas.
Data: 21/22 czerwca

Święto Czworga Założycieli
Święto to specjalnie ustalono na dzień rozpoczęcia roku szkolnego, by ktokolwiek pamiętał o tym, że znana wszystkim Szkoła Magii i Czarodziejstwa Hogwart powstała tylko dzięki czwórce wielkich magów. Tego dnia Prorok Codzienny przynudza wszystkich artykułem z ich legendą, a uczniowie cieszą się lub marudzą na powrót do zamku. W biegu przygotowań na posłanie swoich dzieci na cały rok do szkoły nikt nawet nie myśli o tym, aby w spokoju uczcić pamięć Ravenclaw, Hufflepuff, Gryffindora i Slytherina.
Data: 1 września

Merliniady
Dzień upamiętniający największego maga w historii, którego imię kojarzą nawet mugole, łączy się zazwyczaj ze Świętem Czworga Założycieli z powodu charakteru jego obchodów. Najbardziej hucznie jest to świętowane w Hogsmeade ze względu na to, że to jedyne miejsce w Wielkiej Brytanii zamieszkiwane wyłącznie przez czarodziejów. Nikogo nie dziwi to, że po ulicach chodzą wtedy rycerze, a Ravenclaw jak gdyby nigdy nic sprzecza się z Morganą. Chodzi tu bowiem o ukazanie uczniom Hogwartu i dzieciom mieszkańców wioski tych wspaniałych postaci, za które przebierają się aktorzy. W ten dzień można się doskonale bawić, obserwując rycerskie konkurencje, ucząc się haftować czy grać na średniowiecznych instrumentach, a na koniec obchodów rozgrywa się nawet historyczny pojedynek między Merlinem i Morganą. Chodzą również plotki, że Muzeum Relikwii Czarodziejskich udostępnia zwiedzającym całkowicie za darmo ich największą zdobycz – znane wszystkim Gacie Merlina.
Data: 5 września

Otwarcie Hogwartu
Choć w świecie czarodziejów ogólnie przyjęło się za otwarcie Hogwartu dzień 1 września, szkoła magii ma ustalony swój własny, obchodzony z wielką klasą. Co roku organizowany jest wtedy bal, podczas którego można zaprezentować najpiękniejsze kreacje i ukazać swe taneczne ruchy przy magicznej muzyce. Ministerstwo jest jednak dość uparte i ignoruje oświadczenia dyrektora Hampsona na temat błędnej daty. Zmieniło jedynie nazwę tego dnia, aby nie gryzła się z tym hogwarckim.
Ciekawostka: OTWARCIE FORUM!
Data: 9 października

Noc Duchów
Na ten dzień czekają z utęsknieniem wszyscy uczniowie Hogwartu, ponieważ Noc Duchów jest najhuczniej obchodzona właśnie tam. Z tej okazji w Wielkiej Sali odbywa się uczta pełna nietoperzych i dyniowych łakoci, a jako goście są spraszane najróżniejsze duchy – nie tylko straszne zjawy, ale również całkiem przyjazne dusze. Wszyscy straszą się nawzajem, objadają do upadłego i wysłuchują koncertów oraz opowieści umarłych.
Data: 31 października

Dzień Pokoju Magicznego
To właśnie do tego dnia nawiązuje kultowa fontanna w holu Ministerstwa Magii. Ma ona symbolizować pokój między czarodziejami i istotami magicznymi, do którego doszło po setkach lat wojen i waśni. Zazwyczaj ten dzień obchodzi się wyłącznie w Ministerstwie, gdzie pracownicy zbierają się przy lampce miodu pitnego i wspominają ten radosny dzień, spoglądając na rzeźbę czarodziejskiej pary w towarzystwie centaura, goblina i skrzata domowego.
Data: 17 listopada

Boże Narodzenie
Czy komukolwiek trzeba tłumaczyć, na czym polega to święto? Każdy przecież kojarzy je z choinką, prezentami i mnóstwem wspaniałych dań przyrządzonych przez babcię i mamę. U czarodziejów znane są również cukierki-niespodzianki, które kryją mnóstwo zaskakujących rzeczy, czasem nawet żywe myszki! Uczniowie zazwyczaj wracają na ten czas do domów, choć ci którzy zostają w zamku, mogą liczyć na święta pełne frajdy i możliwość odkrycia nowych tajemnic Hogwartu, gdy zbyt wiele osób nie kręci się w pobliżu.
Data: 25 grudnia
Powrót do góry Go down
 

Święta czarodziejskie

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Pozwolenia na tym forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Czarodzieje :: Święta czarodziejskie MGJ6B65 :: 
wprowadzenie
 :: 
spisy fabularne
-