Czarodzieje
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

Share
 

 Artystyczna twórczość

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
AutorWiadomość


Dexter Vanberg
Dexter Vanberg

Absolwent Gryffindoru
Wiek : 32
Czystość Krwi : 90%
Galeony : 2342
  Liczba postów : 1897
http://czarodzieje.my-rpg.com/t2680-dexter-vanberg#91111
http://czarodzieje.my-rpg.com/t2721-dexterkowe-lisciki
http://czarodzieje.my-rpg.com/t7160-dexter-vanberg#204285
Artystyczna twórczość  QzgSDG8




Administrator




Artystyczna twórczość  Empty


PisanieArtystyczna twórczość  Empty Artystyczna twórczość   Artystyczna twórczość  EmptySob 22 Lut - 15:51;


Artystyczna twórczość

Spis zawiera magiczne zespoły, książki i spektakle, z których prosimy korzystać w fabule, szczególnie jeśli Twoja postać ma wysoki procent czystości krwi. Mugolskich artystów można wykorzystywać tylko, gdy Twoja postać jest mocno powiązana z mugolami.

W przypadku gdy Twoja postać ma 25 pkt kuferkowych z działalności artystycznej może zostać ona dopisana do którejś kategorii w spisie. Artyści (i ich dzieła) występujący na forum są oznaczone gwiazdką (*).

Propozycje nowych książek, przedstawień czy zespołów należy zostawiać w postach poniżej, używając formularza. Uzupełniający spis prefekt zadecyduje czy propozycja może zostać dodana oraz czy nie wymaga modyfikacji.

Temat do zgłaszania nowych, magicznych propozycji


Autorkami spisu są @Bridget Hudson i @Vivien O. I. Dear





Ostatnio zmieniony przez Dexter Vanberg dnia Nie 13 Kwi - 20:31, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Go down


Dexter Vanberg
Dexter Vanberg

Absolwent Gryffindoru
Wiek : 32
Czystość Krwi : 90%
Galeony : 2342
  Liczba postów : 1897
http://czarodzieje.my-rpg.com/t2680-dexter-vanberg#91111
http://czarodzieje.my-rpg.com/t2721-dexterkowe-lisciki
http://czarodzieje.my-rpg.com/t7160-dexter-vanberg#204285
Artystyczna twórczość  QzgSDG8




Administrator




Artystyczna twórczość  Empty


PisanieArtystyczna twórczość  Empty Re: Artystyczna twórczość   Artystyczna twórczość  EmptySob 22 Lut - 16:46;




Czarodziejskie zespoły


Aaron O'Connor*
Irlandzki wokalista, który zasłynął przede wszystkim jako wykonawca wielu oryginalnych piosenek sięgających kultury rocka oraz popu. Aaron O'Connor rozpoczął swoją karierę muzyczną głównie poprzez występy w okolicznych lokalach znajdujących się w Hogsmeade oraz Londynie, przez co w wieku dwudziestu czterech lat otrzymał oficjalny traktat, kiedy jego talent został zauważony przez jedną z wytwórni muzycznych. Pierwszy singel okazał się być trafem w dziesiątkę, kolejne zaś stały się bardzo popularne w brytyjskiej społeczności czarodziejów. Niedługo po tym wydarzeniu udał się w trasę, która sięgała całą Europę, przez co uzyskał jeszcze większy rozgłos, tym razem na skalę kontynentalną. Przez dwa lata przebywał w Niemczech, gdzie poznał Lydię, która następnie stała się jego żoną. Jak się później okazało, niekontrolowany wybuch zazdrości podczas koncertu, na którym został zmieszany z błotem, spowodował ostateczny rozwód wokalisty, w wyniku czego stał się kawalerem. Później spędził rok w słonecznych Włoszech, jak również zawitał w wielu innych krajach, zapoznając się z ich kulturą.
Obecnie potrafi posługiwać się płynnie hiszpańskim, francuskim oraz niemieckim, zna natomiast podstawy polskiego oraz włoskiego. Powrócił do Wielkiej Brytanii po szesnastu latach, witając w niej na stałe; nie przerywa pisania kolejnych singli, zasiadając w szeregach hogwardzkiej społeczności jako nauczyciel.

Abraxan
Zespół tworzący muzykę  głównie należącą do takich gatunków jak hard rock i metal alternatywny. Popularny głównie pośród młodych czarodziejów lubujących się w mocniejszych brzmieniach i ekscentrycznej estetyce. Najbardziej charakterystycznym członkiem zespołu jest jego wokalistka, która często wjeżdża bądź wlatuje na scenę na imponująco wyglądającym abraksanie, co jest głośno krytykowane i komentowane w środowisku miłośników magicznej fauny.
Głosu i piosenek użycza: Ash Costello z New Years Day

AGNST
Rockowa kapela wywodząca się z USA, której wokalistka, Scarlett Concordia wybiła się przede wszystkim wykonaniami coverów znanych wykonawców - zarówno magicznych, jak i mugolskich. Tym ostatnim bardzo przypadła do gustu czarodziejów pochodzących z niemagicznych rodzin, którzy, przynajmniej muzycznie, są dziś w stanie bardzo płynnie łączyć za jej sprawą oba znane sobie światy.
Głosu i piosenek użycza: Against The Current

Ain Eingarp
Zespół muzyczny, którego nazwa wzorowana jest na sławnym i jedynym w swoim rodzaju lustrze Ain Eingarp. Lustro pokazywało każdemu, kto w nie spojrzał, jego najskrytsze marzenia. Nazwa ta nie została zespołowi nadana przypadkowo, bowiem dostrzega się pewną analogię w działaniu ich muzyki na publiczność – liczne zaklęcia rzucone na instrumenty, na których grają muzycy, sprawiają, że w jednym momencie kilka osób może słyszeć zupełnie inną melodię – taką, jaka mu właśnie w duszy gra. Ich koncerty zawsze cieszą się sporym zainteresowaniem i bilety zostają szybko wykupione. Członkowie zespołu zawsze elegancko wyglądają, a wydarzenia z ich udziałem należą raczej to tych z wyższej półki.
Głosu i piosenek użycza: The Temperance Movement

Alex Niffler
Norweski dj i początkujący producent muzyczny. Wychował się w rodzinie ceniącej sobie swoją czystość krwi, jednak on sam nigdy nie chciał aby ludzi dzieliły takie podziały. Jak sam mówi jego muzyka ma przede wszystkim przekazywać pozytywną energię, motywować i łączyć wszystkich, niezależnie od tego czy posługują się magią czy też nie.
Głosu i piosenek użycza: Alan Walker

Amortentia West
Blond piękność wykonująca muzykę pop. Znana ze swoich licznych romansów ze znanymi celebrytami, na których oparła swoją karierę. Każda jej piosenka skupia się na którymś z jej byłych chłopaków, a pogłoski mówią, że większość jej partnerów była pod wpływem eliksiru miłosnego.
Głosu i piosenek użycza: Taylor  Swift

Archie Darling*
Młody muzyk irlandzkiego pochodzenia, który podbił wiele serc lekką, przyjemną i grzeczną muzyką. Karierę rozkręcił w Kalifornii, ale jego sława szybko zaczęła się rozprzestrzeniać i według niektórych magazynów jest aktualnie największym zagrożeniem Don Lockharto. @Archie N. Darling w krótkim czasie wydał dwie płyty ("Charmed" i "Flying"), a jego koncerty cieszyły się ogromną popularnością. Ze swoim muzycznym szałem zwolnił dopiero w drugiej połowie 2021 roku, kiedy po rocznej przerwie od edukacji postanowił jednak pójść na studia i zmienić jakość oraz gatunek swojej muzyki - choć niektórzy uważają to za głupi bunt, inni w zniecierpliwieniu czekają na nowe utwory o głębszym znaczeniu i nieco ostrzejszym brzmieniu, które powoli już pojawiają się w czarodziejskich radiach. Fani Archiego Darlinga nazywają się zwykle Archerami. Na koncertach wielokrotnie towarzyszył mu muzyk @Anthony 'Moose' Grant.

Askaban
Niemiecki zespół, uznawany za prekursora nowoczesnej muzyki eksperymentalnej; zdaniem wielu, posłużył za wzór w dzieciństwie tak rozbieżnym osobom jak Lady Morgana czy sam Druzgotek. Zasłynęli tworzeniem suit, w tym jednej o nazwie "Hogwarts Express", interpretującą monotonny chociaż intrygujący przejazd magicznym pociągiem. Jedno z kluczowych dzieł, "Der Gefangene", spowodowało wiele kontrowersji; przyczyniło do tego się ponadto zachowanie muzyków. Podczas koncertów, pełnych ogromu specjalnych, magicznych efektów, artyści zachowują się, jakby byli pod wpływem klątwy - nie czynili nic zgodnie ze swoją wolą, wprawieni w symboliczny stan transu. Niektórzy, dopatrują się w tym nawiązania do tłumaczenia zbrodni działaniem zaklęcia Imperio, inni z kolei, interpretują nietypowy sposób zachowań jako metaforę pozbawienia duszy po pocałunku Dementora. Sami twórcy, nigdy nie wyjaśnili dokładnie swoich motywów. Wszyscy czterej członkowie zespołu Askaban, ubierają się identycznie na wszystkich swoich występach: noszą czerwone garnitury oraz czarne koszule, mają ponadto ułożone starannie brylantyną, ciemne włosy i ogolone twarze.
Głosu i piosenek użycza: Kraftwerk

Billy The Worker
Angielski zespół grający szeroko pojętą muzykę punk-rockową, założony w 2003 roku przez grupkę hogwarckich mugolackich studentów. Artyści w swoich utworach często poruszają tematy związane z podziałem klasowym. Nawołują do zburzenia starego świata i zbudowania nowego, w którym wszyscy są naprawdę równi, bez względu na czystość krwi czy status społeczny. Prawdziwy renesans ich twórczości nastąpił w ostatnich latach, co miało związek z napięciami pomiędzy czystokrwistymi i tymi nieco mniej czarodziejami, a ich utwór "Worker Bees" stał się nieoficjalnym hymnem miłośników promugolskiej partii.
Głosu i piosenek użycza: Billy Talent

Britney Bitsch
Brytyjska czarownica wywodząca się z rodziny o niemieckich korzeniach. Swoją karierę muzyczną zaczęła już w latach dziewięćdziesiątych, w których nagrała kilka hitów, które były niezwykle ochoczo słuchane w czarodziejskim świecie. Swego czasu były obowiązkowo puszczane na każdej imprezie.
Głosu i piosenek użycza: Britney Spears

CALM
Magiczny zespół założony przez Polskich studentów, w momencie kiedy uczęszczali oni do Souhvězdí. Nazywali się oni Cezary, Adam, Leon oraz Mateusz i od pierwszych liter ich imion powstała nazwa zespołu. Długo zajęło im, aby wybić się na rynek międzynarodowy, jednak kiedy w końcu do tego doszło, każdy członek magicznego świata znał ich nazwę, oraz ich najsławniejsze utwory, takie jak "Stay CALM" czy wspaniała ballada "When I wasn't with you..." Muzykę grają na pograniczu popu oraz rocku, choć wielu się o to spiera. Wokalista - Cezary, jest również bardzo przystojny, niejednokrotnie wzbudzał podczas koncertów palpitacje w sercach swoich fanek.
Głosu i piosenek użycza: One Republic

Cathy Boondock
Ekscentryczna wokalistka i tancerka, która zaczęła swoją karierę pod koniec lat 70. XX wieku, dokładnie w momencie, kiedy zapanował terror w postaci pierwszej wojny czarodziejów. Jej piskliwy głos i poetyckie teksty wraz z wysublimowanym podkładem muzycznym stanowiły swego rodzaju azyl dla tych, którzy potrzebowali ukojenia w niepewnych czasach. Na swoich kolejnych albumach Cathy zawarła zawoalowane przekazy polityczne, a dla swojego bezpieczeństwa przestała koncertować i skupiła się na życiu rodzinnym. Artystka była i jest wielką inspiracją dla szeregu młodych czarownic, pragnących wyrażać siebie poprzez muzykę. Obecnie przeżywa swój renesans wśród młodszych pokoleń.
Głosu i piosenek użycza: Kate Bush

Celestyna Warbeck
Piosenkarka jazzowa o bardzo mocnym głosie, znana z tego, że często występuje z chórem szyszymor. Szczyt jej kariery przypadł na przełom lat 60 i 70 XX wieku, aczkolwiek do końca XX wieku cieszyła się dość dużą popularnością. Obecnie wciąż cieszy się uznaniem starszych czarodziejów, którzy wsłuchując się w jej największe przeboje wspominają swoją młodość.
Głosu i piosenek użycza: Beata Kozidrak

Chaos In Control
Wywodzący się z USA kwartet, którego główną domeną są pop punkowe brzmienia. Pomysłodawcami zespołu byli starszy przyjaciele - Matt i Dan, którzy chcieli wykorzystać swoje doświadczenie ze sceny hardcorowej i stworzyć coś o pozytywniejszym wydźwięku. Przy tworzeniu swoich utworów czerpią dużymi garściami z czarodziejskiej popkultury, jednocześnie stawiając na mocniejsze brzmienia; w czasie swoich koncertów wzmacniają nawet magicznie brzmienie swoich instrumentów. W 2010 nastąpił nieoficjalny rozpad grupy. Nie na długo jednak, gdyż już w 2013 powrócili w wielkim stylu, stwierdzając przy tym, że „ich przyszłość zaczyna się na nowo”.
Głosu i piosenek użycza:  Fall Out Boy

The Charmberries
Irlandzki rockowy zespół muzyczny, założony w latach dziewięćdziesiątych. Ich najbardziej znanym hitem jest singiel „Inferiusy”, który sprawił, że stali się rozpoznawalny niemal na całym świecie. Znani są również z tego, że nigdy na ich koncertach nie brakuje irlandzkiego piwa, na czas koncertu wszyscy dostają samonapełniające się magiczne kubki! W latach 2004-2008 słuch o nich zaginął i choć nigdy nie zostało to potwierdzone, to mówi się, że basista miał problem z alkoholem i spędził ten czas na odwyku, z tego powodu nigdzie nie występowali, bowiem zespół jest niesamowicie ze sobą zżyty. Wznowili jednak swoją działalność i wciąż rozpieszczają swoich fanów nowymi albumami.
Głosu i piosenek użycza:  The Cranberries

Christoff Tailor
Kiedy Voldemort był u szczytu swojej potęgi, ludzie masowo tracili wiarę w lepsze jutro. Był jednak wokalista który uśmierzał ból złamanych ludzkich serc. Christoff był głosem nadziei w okropnych czasach. Jego czasem nostalgiczne, czasem wesołe, a czasem po prostu niemające sensu piosenki były chwilą wytchnienia dla wszystkich walczących z Mrocznym Panem. Tailor szczęśliwie przeżył wojnę i do tej pory kontynuuje swoją karierę muzyczną. Jego piosenki nadal są znane w każdej magicznej rodzinie. Chociaż obecnie jego głównym źródłem zarobku są... magiczne wesela.
Głosu i piosenek użycza: Krzysztof Krawczyk

Czysta Krew
Brytyjski duet czarodziejów, Mike’a Sterra i Barney’a Thatchera, którzy obracają się między innymi w takich gatunkach jak rock garażowy i blues rock. Na muzycznej scenie pojawili się dopiero w 2013 roku, jednakże w ich przypadku sięgnięcie do mocniejszych brzmień, a tym samym powrotu do korzeni starego, ale zawsze dobrego hard rocka, okazało się strzałem w dziesiątkę. Ponadto duet ten zyskał sławę przede wszystkim z powodu charakterystycznego przestrajania gitar i posługiwania się licznymi efektami, dzięki którym nie jest odczuwalny brak basu. Udowodnili tym samym, że do dobrej muzyki nie potrzeba wcale licznego zespołu. Znani są również z tego, że swoje występy przyozdabiają wieloma zaklęciami wytwarzającymi płomienie o różnym natężeniu i barwie w zależności od rytmu wygrywanego przez perkusję. Liczne kontrowersje narosły natomiast z powodu nazwy tegoż duetu. Wielu czarodziejów przekonanych było, że czystokrwiści Mike Sterr i Barney Thatcher to ortodoksyjni członkowie społeczności, którzy nie akceptują tych o krwi mieszanej. Mężczyźni wielokrotnie przekonywali już jednak swoich fanów na koncertach, że są zwolennikami liberalnego podejścia do takich kwestii i że każdy, kto ma zdolności magiczne, powinien zostać włączony do społeczności czarodziejów. Trudno więc powiedzieć czy wymyślona przez duet nazwa miała być raczej prześmiewczą, czy może panowie chcieli jedynie podkreślić swoje pochodzenie, pokazując w ten sposób, że w przeciwieństwie do innych mają otwarte umysły.
Głosu i piosenek użycza: Royal Blood

Delta
Brytyjska formacja powstała w 2007 roku w… Hogwarcie. Ich nietypowe brzmienie jest rezultatem tego, że pomimo opcji zakwaterowania w zamku, studenci żyli w małym mieszkaniu w mugolskiej części Leeds. Lokatorzy narzekali na hałasy, a zaklęcia nie były w stanie całkowicie wyciszyć magicznego basu i perkusji. Muzycy skierowali się więc ku widowiskowym i efekciarskim rozwiązaniom, co do dzisiaj przez niektórych członków konserwatywnych czarodziejskich społeczności jest postrzegane za co najmniej dziwne i niepotrzebne. Delta znana jest również z działalności dobroczynnej – 5% z sprzedaży biletów niezmiennie przekazywana jest dla fundacji budujących relacje ze społecznością niemagiczną.
Głosu i piosenek użycza: Alt-j

DJ Mudblood
Dj i raper, którego twórczość skupia się na zmaganiach czarodzieja mugolskiego pochodzenia ze swoją tożsamością. Jego teksty w inteligentny sposób nawiązują do czarodziejskiej popkultury, a przy okazji w niewybredny sposób komentują hipokryzję czystokrwistych rodów. Muzyk jest bardzo dumny ze swojego pochodzenia i nie wstydzi nazywać siebie szlamą. Chętnie korzysta również z mugolskiej techniki, wykorzystując w swoich utworach elektroniczne brzmienia. Bardzo chętnie nagrywa dissy na swojego największego przeciwnika - Mr Pure.
Głosu i piosenek użycza: Eminem

Don Lockharto
Współcześnie jeden z najbardziej uwielbianych młodych muzyków. Grupę jego odbiorców stanowią głównie nastolatki, które zachwycają się jego blond puklami oraz dołkami w policzkach. Chłopak, naprawdę nazywający się Stewart Poodle, zaczynał od zera, grając na magicznej gitarze we własnym pokoju i co jakiś czas udzielając się na Wizbooku. W zasadzie przez niego się wypromował, ponieważ to tam zebrał całkiem sporą grupę pierwszych fanów, którym spodobały się udostępniane przez niego teksty piosenek. Później grywał małe, kameralne koncerty w londyńskich kawiarniach, by następnie przenieść się na większe sceny. Obecnie podróżuje po całym świecie i gra na każdym magicznym festiwalu muzycznym.
Jego muzyka jest lekka i przyjemna, głównie traktuje o miłości, przyjaźni i samoakceptacji. Chłopak chce przede wszystkim dawać ludziom radość i świecić przykładem dla młodszych słuchaczy.
Głosu i piosenek użycza: Justin Bieber

Drekidóttir
Islandzka wokalistka o charakterystycznym głosie i sylabicznym stylu śpiewania, odnoszącym się do wielowiekowej tradycji Wikingów. Faktycznie nazywa się Hildur Heimirsdóttir. Jej pseudonim znaczy dosłownie "córka smoka" i odnosi się do profesji jej ojca, będącego zaklinaczem smoków. Koncerty artystki przepełnione są magią w każdym ich aspekcie, od użycia samogrających instrumentów do obecności magicznych stworzeń, które demonstrują swoje umiejętności ku uciesze widowni. Na tego typu przyjemność jednak nie każdy fan może sobie pozwolić, ponieważ bilety z powodów logistycznych są niebotycznie drogie. Jej muzyka, mimo czerpania ze standardowej struktury piosenek popowych, zawiera sporą dozę eksperymentacji, co dzieli fanów i krytyków na dwa przeciwstawne obozy.
Głosu i piosenek użycza: Björk

Druzgotek
Pod tym pseudonimem skrywa się obiecujący solista - Arthur Roy, który swoją alternatywną muzyką i głębokim głosem kradnie serca publiki. Plotkuje się, że jego pseudonim został zaczerpnięty z jego zamiłowania do wody, która niemal zawsze uświetnia jego występy.
Głosu i piosenek użycza: Artur Rojek

Dudniące Kelpie
Zespół z około dwudziestoletnim stażem na magicznym rynku muzycznym. Znani są głównie z tego, że ich koncerty odbywają się na płytach lewitujących nad dużymi zbiornikami wodnymi i rzekami. Okraszone imponującymi efektami i iluzjami kelpii rzeczywistych rozmiarów, które raz po raz wyskakują z wody i galopują nad tłumami fanów. Ich teksty traktują w głównej mierze o kulturze celtyckiej i nordyckiej, przekazując za pomocą muzyki wiele cennych historii i legend.
Głosu i piosenek użycza: Kent

Edith Magiaf
Niekwestionowana ikona francuskiej piosenki. Liczne romanse, pogłębiająca się choroba na tle nerwowym i mnożące się plotki źle wpływały na jej psychikę. Była uzależniona od eliksiru euforii, jednak nigdy nie zażywała go tuż przed występem. Jej recitale – piękne, dramatyczne, emocjonalne – przyciągały rzesze fanów, w tym tych, którzy nie władali wcale językiem francuskim. Jej postura (była drobna, wręcz filigranowa) mocno kontrastowała z niskim, chropowatym głosem, w którym zakochała się cała Europa. Odeszła w 1963 w wyniku kagonotrii wątroby.
Głosu i piosenek użycza: Edith Piaf

Enema*
Jednoosobowy zespół indie rockowy założony przez basistkę Gemmę Twisleton*, czerpiący w swej twórczości z punkowej muzyki późnych lat 70. Nieznana szerszej publiczności Enema koncertuje głównie na ulicach magicznych miejscowości lub w niedużych knajpach. Pierwszy występ zespołu na dużej scenie miał miejsce podczas II Czarodziejskiego Festiwalu Muzycznego w Londynie, gdzie występował gościnnie u boku Łajnobomb. Tytuł "najpopularniejszego" singlu Enemy - "Lewatywa lekarstwem na wszystko" jest zarazem najlepszym opisem wykonywanej przez nią muzyki - prymitywnie wręcz prostej i przez to dobrej na każdą sytuację.

Episkey
Prywatnie znana jako Epinera Esenssen. Młoda, norweska piosenkarka pochodząca z mugolskiej rodziny. Gdy została wezwana do świata czarodziejów szybko zespoliła dwa światy ze sobą wykorzystując swój talent muzyczny i magiczne uroki. Jej ekscentryczny styl bycia i dość nietuzinkowe podejście do tworzonych utworów zyskało sobie nie lada uznanie w świecie czarodziejskim. Jej styl jest mocno osadzony w folkpopie norweskim z mocną inspiracją barokowymi utworami. EPISKEY tworzy utwory, które działają jak uroki i hipnotyzują słuchających. Ta pogłoska rozniosła się, kiedy wszczęto postępowanie w jej sprawie, czy aby nie wykorzystuje zaklęć w świecie mugolskim naruszając prawo czarodziejskie.
Głosu i piosenek użycza: Aurora

EVANGELINE OF BLOODSTONE
Brytyjski zespół indie rockowy, którego styl został określony jako „ciemny, mocny i romantyczny”. Ich muzyka to mieszanka klasycznego soulu i angielskiego rock artu. Evangeline Silverthorn, główna wokalistka stwierdziła, że jej teksty podobne są do artystów renesansowych, a największą inspirację czerpią z burzliwego okresu dla Angielskich czarodziejów jaki miał miejsce 20 lat temu. Poza twórczością muzyczną, zespół wypuszcza też w niewielkim nakładzie tomiki poezji.
Głosu i piosenek użycza: Florence + The Machine

Fallen Angels*
Dość sławny zespół magiczny, założony przez Alexisa Blackwooda* w wieku 22 lat, wielbiony i doceniany na całym świecie przez fanów, zarówno mugoli jak i czarodziei. Na koncie mają cztery płyty, piąta jest w trakcie tworzenia, a wraz z tym zaliczonych parę tras, w tym ostatnią największą sprzed około dwóch lat temu. Kapela gra głównie muzykę rockową, niekiedy nawet taką o tych mocniejszych brzmieniach. Poza tym, że niedawno Alexis zmuszony został pożegnać basistę i szukać na jego miejsce nowego, reszta składu pozostaje wciąż bez zmian. Ogółem to Blackwood pisze teksty do nowych piosenek i próbuje swych sił w solowym projekcie, który powoli stara się wcielić w życie.  

Fatalne Jędze
Rockowy zespół, bardzo popularny w latach 90 XX wieku. Znani byli z wykorzystywania w swoich utworach wielu różnych instrumentów takich jak wiolonczele, kontrabasy, lutnie oraz dudy. W 2009 roku doszło do poważnej sprzeczki między wokalistą a gitarzystami, wskutek czego zespół na kilka miesięcy zawiesił działalność. Ekipa przez długi czas szukała nowego wokalisty, lecz po wielu nieudanych próbach oraz kilku kiepskich utworach ostatecznie zawiesili działalność w 2012 roku.  Ich największymi hitami wciąż pozostały piosenki o tytułach „Do the Hippogriff” oraz „Magic Works”.
Głosu i piosenek użycza: The Rolling Stones

Felix Felicis
Londyńska grupa muzyczna składająca się wyłącznie z kobiet. Ich muzyka należy do gatunku tej popularnej, często grywanej w magicznym radio. Krążą pogłoski, że na ich koncertach rozpylany zostaje eliksir szczęścia, na co wskazywałyby relacje fanów. Ich głównym motywem są złote szaty i tiary.
Głosu i piosenek użycza: Spice Girls

Flutewand Mac
Brytyjsko-amerykański zespół powstały w drugiej połowie lat 60. XX wieku. Na początku miał sporo problemów ze znalezieniem swojego brzmienia i często zmieniał skład, ale wszystko zmieniło się wraz z dołączeniem Chrissy Perfect (wokal, pianino i twórczyni piosenek). Ich najsłynniejszy album to wydany w 1977 Fairytailes, w którym jasno już wyklarowały się elementy soft rocka i folku. Dzisiaj grupa spotyka się sporadycznie, a ich występy znane są z tego, że dźwięki zsynchronizowane są z magipirotechniką.
Głosu i piosenek użycza: Fleetwood Mac

FRANK SINGULTUS
Śmiało można powiedzieć, że Frank Singultus to artysta ponadczasowy! Muzyka, jaką tworzył to nieśmiertelny jazz i swing. Większość frankowych piosenek opowiada o przeróżnych miłosnych perypetiach, zawsze w piękny, ujmujący sposób. Jego nazwisko to pseudonim artystyczny zaczerpnięty od zaklęcia, które pomagało mu, gdy przez tremę sceniczną dostawał silnych napadów... czkawki. Swoją działalność rozpoczął już w latach 30' ubiegłego wieku, jednak jego kariera nabrała tempa na przełomie lat 40' i 50'. Uwodzicielski głos, elegancka prezencja, subtelne dźwięki fortepianu i chwytające za serce teksty - to nieodłączne elementy tego uzdolnionego czarodzieja. Być może Twoja babka wzdychała do niego w latach swojej młodości? Być może odnajdziesz gdzieś na strychu ruchomą fotografię pana Singultusa? Niewątpliwie jego muzyka łączy pokolenia i to jest najpiękniejsze.
Głosu i piosenek użycza: Frank Sinatra

Giovanni Jupiter
en charyzmatyczny Włoch z powodzeniem mógłby zostać uznany za łamacza serc. Oczarował świat piosenkami Wed Me, Hardworkig Man Song i Locked Out of Vallhala. Przełom w jego karierze nastąpił w roku 2014, gdy w wyniku nowych znajomości w dobrze znany pop wplótł funk, a także R&B. W jego muzyce każdy znajdzie coś dla siebie, a jego misją jest niesienie szczęścia. Może dlatego bilety na jego koncerty delikatnie się skrzą, jakby ktoś skroplił je odrobiną Felix Felicis.
Głosu i piosenek użycza: Bruno Mars

Głos Serca
Znany zespół, o dość mrocznej renomie, który uzyskał swój rozgłos głównie dzięki tajemniczemu wokaliście. Lorcand’Eath, bo o nim mowa, powszechnie znany jest jako półwampir, co budzi w społeczeństwie wiele kontrowersji, a jednocześnie przyciąga bardzo wielu fanów. Największym hitem zespołu jest piosenka „Necks to you”.
Głosu i piosenek użycza: Chris Brown

Hero Ontario*
Młody czarodziej niezwykle związany z działalnością artystyczną. Choć najbardziej marzy mu się rozwój aktorski, aktualnie koncentruje się bardziej na swojej karierze muzycznej, która dwa lata temu pozwoliła mu na szybkie wybicie się. Hero wydał płytę "Sonorus", której utwory zaliczane są do muzyki popowo-rockowej, udał się w trasę koncertową i błyskawicznie zyskał ogromną sławę. Wrócił do Hogwartu na studia, jednak szał na niego nie przeminął, w szczególności po zapowiedzi dotyczącej kolejnej płyty ("Silencio", ponoć koncentrującą się bardziej na balladach rockowych), nad którą aktualnie pracuje.
Znany ze swojej słabo kontrolowanej (acz urzekającej) zdolności metamorfomagii, Ontario jest czujnie obserwowany przez czasopisma plotkarskie, pojawia się w radiu, a mało kto nie zna jakiejś jego piosenki. Sympatyczny @Hero Ontario Thìdley uważany jest za prawdziwą gwiazdę tego pokolenia.

Hildebert Asmodeus Wenzel
Ze względu na to, że większość klasycznych kompozytorów tworzyła dość krótko po zatwierdzeniu Międzynarodowego Kodeksu Tajności są oni rozpoznawalni wśród czarodziejów. Magiczni doskonale znają mugolską muzykę poważną, nie zmienia to jednak faktu, że sami również mają swoich kompozytorów. Należy do nich Hildebert Asmodeus Wenzel, który żył na przełomie XVIII i XIX wieku, był multi instrumentalistą i tworzył kompozycje w najróżniejszych stylach.
Głosu i piosenek użycza: Amadeusz Mozart

Hotspell
Brytyjski zespół powstały w 1996 roku. Początkowo grał przede wszystkim rock, ale od albumu wydanego w 2011 (Xylo Myloto) zaczął eksperymentować również z elektroniką. Spowodowało to rozłam wśród fanów, jednak paradoksalnie ta kontrowersyjna decyzja przysporzyła im popularności. Znani m. in. z hitów The Alchemist, Viva la Verte czy Princess of Avalon. W przypadku ostatniej z wymienionych piosenek, powstałych we współpracy z przebojową Britney Bitsh wiele mówi się, że domniemany romans przyczynił się do rozpadu małżeństwa frontmena zespołu (Martina Christophsona) z amerykańską aktorką o polskich korzeniach, Gwendolyn Partlowicz.
Głosu i piosenek użycza: Coldplay

Invisible Wyverns
Amerykański zespół indie rockowy, który od pojawienia się na scenie muzycznej w bardzo krótkim czasie zdołał ją podbić, zyskując rzesze fanów. Największy sukces odnieśli za sprawą swojego debiutanckiego albumu „Day Visions”, z którego kawałki biły rekordy popularności na całym świecie. Obenie mają na swoim koncie kilka albumów i liczne trasy koncertowe, ciesząc się niesłabnącą popularnością, szczególnie wśród młodych czarodziejów. Znani z tego, że podczas swoich koncertów bardzo mocno angażują publikę. Sporą ciekawostką jest pochodzenie nazwy zespołu, które jest nie do końca jasne; w jednym z wywiadów członkowie zdradzili tylko, że jest ona anagramem, choć nie uściślili czego konkretnie.
Głosu i piosenek użycza: Imagine Dragons

IZZI
Kultowy, znany każdemu czarodziejowi zespół, który swoimi popowymi hitami zawładnął każdą sceną na świecie i zdobył wszystkie możliwe nagrody. Ich przeboje "Galeon, galeon, galeon" czy "Dancing Morgana" są bezsprzecznymi hymnami każdej szanującej się domówki czy imprezy. Teraz, ze względu na wiek członków, zawiesili działalność, jednak jedno jest pewne - ich muzyka jest wieczna.
Głosu i piosenek użycza: ABBA

Lady Morgana
"Artystka" wykonująca muzykę z pogranicza disco i dance. Ikona kiczu. Jej piosenki traktują głównie o seksie i imprezowaniu, a jej koncerty są okraszone tandetnymi zaklęciami i ozdobami. Mimo to Morgana zdobyła dość dużą popularność, a do jej przaśnych hitów pod wpływem ognistej bawią się czarodzieje z całego świata. Chociaż mało kto otwarcie przyznaje się do słuchania jej muzyki to na imprezach większość uczestników zna teksty jej piosenek.
Głosu i piosenek użycza: Doda

Led Snitch
Brytyjski zespół założony na początku lat 70. Oprócz brzmień rockowych i bluesowych, w ich muzyce słychać także wpływy folku, soulu, funky, a nawet muzyki poważnej. Led Snitch słynął także z najdłuższych koncertów w historii. Podczas występów zespołowi towarzyszył szukający, a koncert trwał tak długo aż ten nie złapał znicza, wypuszczanego ponad sceną. Led Snitch oficjalnie zakończył działalność w 1983 roku po śmierci perkusisty. Grupa reaktywowała się jednak kilkukrotnie, ale tylko przy okazji pojedynczych koncertów.
Głosu i piosenek użycza: Led Zeppelin

Lilou Smiley/Nicole Mintay
Dwudziestokilkuletnia wokalistka. Już jako mała dziewczynka występowała w musicalach, co doprowadziło do tego, że odbiła jej woda sodowa. Młoda dziewczyna popadła w poważne uzależnienie od jadu bazyliszka, rozpętywała kolejne skandale i nagrywała bardzo wulgarną muzykę pod pseudonimem Nicole Mintay - mówiono nawet, że została opętana przez demona. Wszystko zmieniło się gdy Lilou przeszła kagonotrię - choroba pozwoliła wokalistce przemyśleć swoje życie. Obecnie dziewczyna nie jest już skandalistką i nagrywa spokojne rockowo-popowe ballady. Mimo swojego młodego wieku przeszła tyle zmian wizerunkowych, że niemal każdy znajdzie coś dla siebie w jej twórczości.
Głosu i piosenek użycza: Amy Winehouse

Lolita
Francuska piosenkarka włoskiego pochodzenia, znana przede wszystkim z pięknych piosenek o miłości (które śpiewała aż w siedmiu językach!). Choć zmarła w roku 1987, jej legenda wciąż trwa. Piękna i popularna Lolita za życia nie mogła zaznać spokoju. Plotki o jej pochodzeniu (podobno była spokrewniona z dość wpływowym przemytniczym rodem z Włoch), tragizm życia prywatnego (wszyscy jej mężowie odebrali sobie życie) i wreszcie uzależnienie od eliksiru młodości (który zażywała przed każdym występem) przyczyniły się do jej przedwczesnego odejścia.
Głosu i piosenek użycza: Dalida

Luna
Kolumbijska piosenkarka śpiewająca zarówno w języku angielskim jak i hiszpańskim. Znana jest również ze swojej działalności na rzecz wilkołaków i ich asymilacji do społeczeństwa czarodziejskiego. Sama również jest likantropką. Jej głos jest dosyć charakterystyczny podobnie jak choreografie zawierające energiczne ruchy bioder. Zdarza jej się również wyć do księżyca w czasie koncertów.
Głosu i piosenek użycza: Shakira

Luumos
Legendarny zespół rockowy, znany z bardzo porywających występów na żywo, energicznych kompozycji i poruszających tekstów. Sławę przyniosły im hity takie jak "Boska Dolina" czy "Londyński spleen". Po niedawnej śmierci ekscentrycznej i łamiącej tabu wokalistki o pseudonimie Mandragora kapela wróciła na listy przebojów, a ich piosenki zaczęły przeżywać swój renesans.
Głosu i piosenek użycza: Maanam

Łajnobomby
Grupa grunge'owa, grają głównie na wysypiskach. Śmierdzą, nie myją włosów, a na wejściu rozdają łajnobomby, którymi pozwalają się obrzucać. Paskudni fetyszyści gówna.

Łzy Feniksa
Zespół muzyczny skupiający swoją twórczość na wykonywaniu akustycznych ballad traktujących głównie o miłości i problemach w relacjach międzyludzkich. Niektórzy fani zespołu twierdzą, że jego muzyka niczym łzy feniksa łagodzi ból i leczy rany - trudno jednak powiedzieć ile w tym prawdy.
Głosu i piosenek użycza: Ed Sheeran

Maleficent
Postać nietuzinkowa, enigmatyczna, kontrowersyjna. Krążą plotki, że jest spokrewniona z brytyjskim rodem Swansea, choć przecież urodziła się w Hollywood. Jej muzyka łączy elementy popu i poezji śpiewanej, a każdy występ na żywo uświetniają zaklęcia iluzji. Sympatycy mówią, że to jak podróż przez gwiazdy, czas i przestrzeń. Sceptycy, że to zawoalowana próba odwrócenia uwagi od faktu, że Maleficent nie potrafi śpiewać. Nigdy nie jest widziana bez czarnej dalii wplecionej we włosy, która w oficjalnym przekazie ma symbolizować dozgonne oddanie swoim fanom.
Głosu i piosenek użycza: Lana del Rey

Marleigh Hazelton
Czarownica, która koncertuje od dziesięcioleci i wciąż trzyma formę. Niektórzy nawet snują teorie odnośnie tego, że Marleigh znajduje się w posiadaniu kamienia filozoficznego i przez to jest wiecznie żywa i wciąż ogłasza kolejne trasy. Swoimi występami uświetniała niejedną celtycką noc czy nadejście nowego roku. Jest to już swego rodzaju tradycja. Mało tego, znana jest również z płomiennego romansu z Christoffem Tailorem.
Głosu i piosenek użycza: Maryla Rodowicz

Merry
Właściwie Mariah Perry. Amerykańska piosenkarka i tancerka, której początek kariery przypada na lata 2000. Tworzy muzykę pop z wyraźnym wpływem latynoskim, a jej utwory są tak energiczne, że słuchając ich nie sposób tkwić w miejscu. Sama artystka na scenie niejednokrotnie zaskakuje olśniewającymi, ale jednocześnie odważnymi strojami podkreślającymi jej atuty. Jej występy charakteryzują się świetną obstawą taneczną i magicznymi efektami specjalnymi, o których fani dyskutują jeszcze na długo po zakończeniu imprezy.
Głosu i piosenek użycza: Jennifer Lopéz

Mike Oldwand
Muzyczny geniusz, określany przez wielu mianem elitarnego artysty. Jego zagorzali fani uznają siebie za wyjątkową mniejszość - prawda jednak jest taka, że posiada on równą armię słuchaczy co sama Lady Morgana. Oldwand słynie z komponowania utworów, łączących styl rocka ze złożonością muzyki klasycznej. Wydał również album z samą muzyką poważną. Jest multiinstrumentalistą, który, samotnie stworzył każdy podpisywany przez siebie utwór. Często, zdarza się jemu występować w duecie z innymi artystami, ponieważ osobiście, nigdy nie użycza wokalu - współpracował z Druzgotkiem oraz Myronem Wagtailem. Zdarza się jemu używać za instrumenty nietypowe przedmioty - butelki, garnki, magiczne kamyki ukrycia czy nawet rury, pozostawione przez mugoli na wysypisku - i wszystko to utrzymywać w podniosłym tonie nietuzinkowej, ambitnej muzyki. Jego utwory z reguły są długie, mają minimum trzydzieści minut długości; za najważniejszy uznaje się cykl "Dźwięków Niezgody", w częściach: pierwszej, drugiej i trzeciej.
Głosu i piosenek użycza: Neal Morse

Mephitis
Amerykański zespół hardrockowy założony w 1973r. i działający do dziś. Cechą charakterystyczną formacji jest ich wizerunek sceniczny – przed koncertami członkowie wypijają eliksir wielosokowy z włosem skunksa i występują pod postaciami półludzi-półskunksów (skąd nazwa zespołu).
Głosu i piosenek użycza: Kiss

Mr Pure
Urodzony w czystokrwistej rodzinie muzyk nagrywa utwory z pogranicza różnych gatunków muzycznych. Najchętniej czerpie z R&B, popu i hip-hopu. Jego piosenki traktują o życiu i problemach dobrze urodzonych czarodziejów, nie brakuje w nich inteligentnych kulturalnych nawiązań i subtelnych docinków dotyczących czystości krwi i zdolności magicznych. Nieustannie konkuruje z DJ Mudblood.
Głosu i piosenek użycza: Kanye West

Myron Wagtail
Niegdyś wokalista najpopularniejszego brytyjskiego zespołu rockowego, obecnie prowadzący solową karierę. Odszedł z zespołu po ogromnej kłótni z gitarzystami (do tej pory nie wiadomo, o co dokładnie poszło) w 2009 roku, na moment znikając z życia publicznego. Pojawił się ponownie w 2012 roku, tuż po upadku Fatalnych Jędz, od razu wydając album, nad którym pracował prawdopodobnie przez ostatnie trzy lata. Obecnie wciąż tworzy i wyjeżdża w trasy koncertowe po całym świecie.
Głosu i piosenek użycza: Ozzy Osbourne

Nightfish
Pochodząca z Atlantydy gotycka grupa muzyczna, której główną gwiazdą jest Selkia Merrowen, trytonka o operowym głosie. Z oczywistych względów Selkia jest w stanie śpiewać wyłącznie pod wodą, dlatego w czasie koncertów przebywa w specjalnym, odpowiednio nagłośnionym akwarium, na tyle dużym, by mogła się w nim swobodnie poruszać. Ich koncerty są zawsze bardzo widowiskowe, pełne bogato zdobionych strojów (również u Selkii!), mrocznych charakteryzacji i scenografii; są też bardzo drogie.
Głosu i piosenek użycza: Nightwish (Tarja Turunen)

Noctis*
Mało jest na świecie czarodziejów grających muzykę w stylu mugolskim. Noctis przez swoją „dziwną” i „nieznaną” formę elektronicznych dźwięków wybił się na szczyty playlist, a dzięki kontrowersyjności swojej sztuki wciąż zdobywa nowych fanów, szczególnie wśród młodzieży, która dość szybko chłonie nowości z niemagicznego świata. Pod pseudonimem kryje się muzyk i DJ Norbert O. Czarnkowski*

Preston Kingsley
Niekwestionowany król rock’n’rolla (choć śpiewał również country, R&B, gospel czy pop), którego charakterystyczny styl i kocie ruchy rozpoznawalne są w mgnieniu oka. Szczyt kariery amerykańskiego wokalisty przypada na lata 50. XX wieku. Oprócz występów muzycznych, z powodzeniem grał również w teatrze. Jego muzyka i styl bycia wywoływały wiele obyczajowych kontrowersji, oskarżano go m. in. o rozpylanie perfum z nutką amortencji podczas muzycznych występów. Z tego powodu uzależnił się od eliksiru spokoju, co mogło wpłynął na jego przyczynę śmieci. Zmarł nagle w roku 1970 w swojej rezydencji w Salem.
Głosu i piosenek użycza: Elvis Presley

Salazar
Król każdej dyskoteki i balangi, niezwykle charyzmatyczny dżentelmen, w którym podkochuje się większość czarownic. Autor wielu popowych hitów, które zna zarówno młodsze, jak i starsze pokolenie. Potrafi jednakże zaskoczyć swą publiczność poetycką balladą, w rytm której każdy na koncercie wymachuje w powietrzu różdżką z odpalonym Lumosem.
Głosu i piosenek użycza: Stachursky

Silvia von Waldstätten
Niemiecka gwiazda muzyki dance, której twórczość i wizerunek jest utrzymany w podobnym stylu co u Lady Morgany. Silvia od zawsze konkurowała z brytyjską gwiazdą, niestety bezskutecznie. Chcąc osiągnąć podobną sławę zdecydowała się na fałszywy coming out, który wywindował ją na szczyty popularności czyniąc z niej ikonę czarodziejskiego LGBT+. Niewielu wie, że prywatnie jest matką znanego brytyjskiego pisarza niemiecko-niderlandzkiego pochodzenia - Henricha J. Tenniersa.
Głosu i piosenek użycza: Baracuda

The Birds
Brytyjski zespół tworzący w latach 60. XXw. Został założony przez 4 animagów, przemieniających się w różne ptaki, którzy wplatali w swoją muzykę dźwięki wydawane przez siebie podczas przemiany. The Birds uważany jest za głównego popularyzatora muzyki rockowej wśród społeczności magicznej, a ich utwory za wyprzedzające swoją erę arcydzieła tego gatunku. Zespół cieszył się uznaniem fanów do tego stopnia, że na koncertach dochodziło do scen zbiorowej histerii z udziałem młodzieży. Zjawisko to nazwano "Birdmanią". W późniejszym okresie używano terminu również dla określenia licznych zespołów naśladujących styl The Birds w swojej muzyce.
Głosu i piosenek użycza: The Beatles

The Local Area
Formacja indie-rockowa powstała w Kalifornii w roku 2011. Popularność przyniósł im występ na festiwalu Czarochella, na którym po raz pierwszy zagrali swój niekwestowany hit, Jumper Camper. Z powodzeniem rozwijali swoją karierę, występując w Stanach Zjednoczonych i Europie, ale wszystko przerwały oskarżenia skierowanego w stronę perkusisty dotyczące nadużywania peruwiańskiego ziela. Grupa rozwiązała się w styczniu 2023 roku, ale ich hity (Anxiety, Elektra Complex czy wspomniany już Jumper Camper) do dziś wybrzmiewają w muzykogramach wielu młodych ludzi.
Głosu i piosenek użycza: The Neighbourhood

The Ministress
Uważany za jeden z najbardziej popularnych oraz kluczowych magicznych, rockowych zespołów; pomimo śmierci artysty kilkanaście lat temu z powodu Herpeviusa - ciągle żyjący w sercach fanów gatunku. The Ministress można kochać lub nienawidzić, chociaż bezsprzecznie posiadali jednego z najbardziej utalentowanych (oraz charyzmatycznych) wokalistów w historii muzyki popularnej. Niestety, z drugiej strony mężczyzna stał się niesławny przez homoseksualne skandale oraz uzależnienie od narkotyków. Jego oddanie wobec muzyki a także zdolność porwania tłumów, były, niemniej jednak, godne podziwu i oczywiście niepodważalne. Koncertował i tworzył muzykę, dopóki był w stanie - niestety, magiczna medycyna nie znała skutecznych środków na uzdrowienie jego z dolegliwości. Najbardziej znanym dziełem The Ministress, początkowo niechętnie puszczanym przez stacje magicznego radia, nastawionego bardziej na popularne, proste i przede wszystkim nie tak długie utwory, jest "Runespoor's Song" ("Pieśń Widłowęża"). Trzy głowy stworzenia mają reprezentować trzy odrębne części tej nietypowej, będącej istną miksturą stylów, kompozycji muzycznej. Trzy głowy to również trzy - zwielokrotniane ponadto głosy samych artystów, dążących do uzyskania wrażenia operowego chóru.
Głosu i piosenek użycza: Queen

The Nightcall
Zespół, który zasłynął z melancholijnych i klimatycznych utworów; podobno już pierwsze, wysłuchiwane dźwięki są w stanie wywołać wrażenie smutku oraz wprowadzić w zadumę. Niektórzy przyznają, że odruchowo zalewają się łzami po usłyszeniu dowolnego utworu, inni deklarują występowanie u siebie samobójczych myśli. Wszystko dopełnia wspaniały, sopranowy głos wokalistki, zaś podczas koncertów, panuje niemal całkowita ciemność, z lekkim nakreśleniem sylwetek występujących artystów. Krążą plotki na temat zachorowania przez liderkę zespołu na likantropię - posiadają one zarówno masę zwolenników teorii jak i drastycznych jej przeciwników; identycznie przedstawia się kwestia oskarżeń o wzrost depresji oraz prób samobójczych pośród oddanych słuchaczy.
Głosu i piosenek użycza: Evanescence

The Veels
Zespół metalowy, którego każdy członek jest potomkiem wili. W związku z dość mrocznym klimatem ich muzyki i dwuznaczną nazwą są czasem nazywani "Diabłami z Yorku". Tematyka ich twórczości skupia się na czarnej magii, a ich największym przebojem stał się utwór "Seven pieces of soul"
Głosu i piosenek użycza: Sabaton

Thistle & Thyme
Duet rockowy zza oceanu, który powstał pod koniec lat 50. ubiegłego wieku. Ich muzyka łączy w sobie elementy folkloru (warto przywołać to ich aranżację angielskiej ballady The Dryad Fair) i tej łagodnej odmiany rocka (uwielbiane przez rzesze fanów Sound of Unspoken). Thistle i Thyme poróżnili się w roku 1970, a powodem zwady były artystyczne różnice. Związani wieczystą przysięgą, występują jednak razem na scenie raz na 10 lat. Nie wiadomo, jakie łączą ich teraz relacje – wieść gminna przedstawia różne wersje, od wzajemnej obopólnej niechęci po szczerą przyjaźń.
Głosu i piosenek użycza: Simon & Garfunkel

Trolle
Zespół, który w zasadzie z roku na rok ma zupełnie inny skład. Jego największym celem jest promocja młodych talentów, toteż wielu muzyków zaczynało w składzie Trolli, aż zostali zauważeni przez innych wytwórców i producentów. Jeśli chcecie powiewu świeżości – Trolle serwują to na porządku dziennym.
Głosu i piosenek użycza: Backstreet Boys

Wilcze Głowy
Wszyscy muzycy poza wokalistą transmutują swoje głowy, by wyglądały jak wilcze. Szczerzą zęby, wyją, a przy tym wszystkim serwują publiczności ostre, punkowe brzmienie.
Głosu i piosenek użycza: Green Day

Wizardowar
Zespół założony w 1980 roku, który nadal działa całkiem prężnie, aczkolwiek trudno obecnie o jakieś koncerty na żywo. Ich teksty koncentrują się na wszystkim, co w mugolskim świecie określane jest jako magiczne i fantastyczne, pełno tutaj smoków oraz innych magicznych stworzeń, jak również mitologii przeplatanej z historią czarodziejów z całego świata. Zespół został założony przez czarodziejów mugolskiego pochodzenia, nic zatem dziwnego, że ich teksty spokojnie mogłyby trafiać również do niemagicznego świata. Wizardowar to przede wszystkim dość ciężkie, współczesne brzmienie.
Głosu i piosenek użycza: Manowar

Void*
Pod krótkim pseudonimem kryje się młoda wokalistka i multiinstrumentalistka @Vivien O. I. Dear. Dziewczyna zaczynała swoją karierę grając w pubach i restauracjach covery oraz własne ballady. Podczas jednego z takich występów dostrzegł ją Druzgotek, który zaprosił ją do wydania wspólnego utworu oraz występu na Festiwalu Muzycznym. Po tym kariera młodej kobiety nabrała rozpędu, zaś jej pierwszy album "Accenure" trafił na szczyty list przebojów windując ją na wyżyny popularności. Vivien lawiruje na granicy subtelnego, ambitniejszego popu, zaś jej specjalnością są delikatne ballady grane na pianinie. W swojej twórczości często wykorzystuje motywy autobiograficzne i chętnie współpracuje z innymi artystami - poza Druzgotkiem ma na swoim koncie chociażby duety z Amortentią West, czy gościnne występy u Łez Feniksa. W zakresie jej zainteresowań artystycznych leży również aktorstwo musicalowe.

Volo Magico
Zespół założony w 2009 roku przez trzech włoskich piosenkarzy - wtedy jeszcze studentów, których twórczość skupia się głównie na opowieściach o miłości oraz życiu. Wyróżniają się na tle innych, młodzieżowych zespołów tym, iż wszyscy trzej wokaliści mają głosy określane mianem operowych. Koncertują głównie we Włoszech, aczkolwiek coraz częściej pojawiają się również na zagranicznych trasach. W historii zespołu pojawił się krótki epizod, gdy nagrywali w języku angielskim, ostatecznie jednak powróci do korzeni. Ich najbardziej znane kawałki nuci po włosku właściwie cały świat.
Głosu i piosenek użycza: Piero Barone, Ignazio Boschetto i Gianluca Ginoble | zespół: Il Volo

Yojeong
Gwiazda z Dalekiego Wschodu, która ostatnimi czasy zaczyna również przebijać się do Zachodnich słuchaczy. Śpiewa głównie po koreańsku i japońsku, podbijając serca miłośników kultur obu państw. Jej twórczość w większej części można zakwalifikować jako utwory popowe, ale zaliczyć je również można do soulu, R&B czy ballad. W czasie koncertów zawsze towarzyszą jej tancerki mające w sobie chociażby domieszkę krwi wili przez co jej występy cieszą się uznaniem wielu czarodziejów. Choć i czarownice biorą w nich udział równie chętnie.
Głosu i piosenek użycza: Taeyeon

Zaza Drumm
Wywodząca się z niemagicznej rodziny, coraz szerzej znana światu amerykańska wokalistka i autorka tekstów. Przedstawicielka gatunku blues rock, zahaczająca brzmieniowo również o R&B i neo soul. Choć główna tematyka jej utworów obraca się z reguły wokół uczuć, relacji i odnajdywania w sobie siły w trudnych chwilach, teksty często sięgają głębiej, krytykując obowiązujące wśród czarodziejskich rodów normy społeczne oraz tradycyjne oczekiwania chociażby wobec płci. Artystka aktywnie podkreśla swoje przekonania w wywiadach oraz własnych działaniach poza sztuką. Nieodłącznym elementem jej wizerunku jest klasyczny, czarny kapelusz.
Głosu i piosenek użycza: ZZ Ward

Zbir Nokturnó
Błąd w tym tytule jest oczywiście fatalny, chociaż sam twórca nigdy nie krył się z problemami natury naukowej - wręcz przeciwnie, przyznaje otwarcie - nigdy nie przeczytał w całości choćby najcieńszej książki i wyrzucony był ostatecznie z Hogwartu. Teratus, ponieważ tak nakazuje siebie nazywać artysta (?), jest półolbrzymem tworzącym proste, dyskotekowe utwory traktujące o życiu najprawdziwszych, niebezpiecznych czarodziejów, prosto ze Śmiertelnego Nokturnu. Próżno się doszukiwać w jego utworach wielkiego, wymyślnego przekazu; przede wszystkim, obfitują one od przekleństw. Imponują młodym czarodziejom - jest najprawdziwszym Donem Lockharto dla męskich przedstawicieli nastoletnich odbiorców, uznających siebie za buntowników i wiecznie przyłapywanych na próbach wejścia do Działu Ksiąg Zakazanych.
Głosu i piosenek użycza: Gang Albanii 

Zobacz Testrala
Twierdzi się, że zespół ten nie jest odpowiedni dla młodych czarodziejów i czarownic. Rodzice często zabraniają swoim pociechom słuchania jego piosenek, ponieważ znaczna większość z nich dotyczy śmierci, depresji i myśli samobójczych. Krąży też wiele pogłosek o tym, że wszyscy fani zespołu, którzy byli chociaż raz na jego koncercie, są w stanie zobaczyć testrala – dopowiedzcie sobie sami, dlaczego. Ciężko zdobyć wejściówki na ich występy, krąg testrali jest bardzo zamknięty i rzadko wpuszczają nowych.
Głosu i piosenek użycza: Radiohead

Powrót do góry Go down


Dexter Vanberg
Dexter Vanberg

Absolwent Gryffindoru
Wiek : 32
Czystość Krwi : 90%
Galeony : 2342
  Liczba postów : 1897
http://czarodzieje.my-rpg.com/t2680-dexter-vanberg#91111
http://czarodzieje.my-rpg.com/t2721-dexterkowe-lisciki
http://czarodzieje.my-rpg.com/t7160-dexter-vanberg#204285
Artystyczna twórczość  QzgSDG8




Administrator




Artystyczna twórczość  Empty


PisanieArtystyczna twórczość  Empty Re: Artystyczna twórczość   Artystyczna twórczość  EmptySob 22 Lut - 23:59;




Przedstawienia


Baron Royale
Jest to jedna z wielu sztuk opowiadających o losach słynnego aurora Jimmy’ego Londa. Tm razem mężczyzna we współpracy z pracownicą Urzędu Niewłaściwego Użycia Czarów Vectrą Tind i kolegą z Departamentu Tajemnic Felipe Mettnerem mają za zadanie zdemaskować groźnego czaroksiężnika Cornacka. Na wyspach Bahama Jimmy Lond poznaje Le Blance’a, którego podejrzewa o zarządzanie finansami Cornacka. Szybko okazuje się, że Le Blance stracił wszystkie galeony powierzone mu przez mocodawcę, przez co decyduje się na łatwy zarobek w postaci wygranej w turnieju Krwawego Barona odbywającego się w czarnoagórskim kasynie „Baron Royale”. Jimmy Lond nie może pozwolić mu na zwycięstwo.

Batman
Porywająca opowieść przygodowa przeznaczona dla fanów mocnych wrażeń. Bryce Wave nie mając świadomości, że eliksir wielosokowy służy tylko do transmutowania ludzi próbuje przemienić się w nietoperza. Na skutek tej nieopatrznej pomyłki Bryce staje się pół człowiekiem, pół nietoperzem, zamiast jednak skorzystać z pomocy uzdrowiciela i wrócić do ludzkiej postaci odnajduje w swoim nowym wcieleniu zalety. Bryce wykorzystuje swoje niesamowite atuty do łapania groźnych czarnoksiężników.

Cudotwórca
Spektakl oparty na prawdziwych losach znanego uzdrowiciela Zacka Eligiona, który za wszelką cenę stara się ratować ludzkie życie stosując bardzo nowatorskie metody, czerpiąc również z medycyny mugolskiej. Spektakl w żaden sposób nie wybiela postaci Eligiona - pokazuje go jako znerwicowanego człowieka uzależnionego od ognistej whisky, palenia oprylaka, jednakże gotowego do niesamowitych poświęceń. Widzowie mogą wraz z Zackiem przeżyć dramat nieudanych operacji, bolesne porażki i spektakularne zwycięstwa ze śmiercią.

Czarodziej i kraina czekolady
Opowiada o młodym czarodzieju wychowywanym przez mugoli, który pewnego dnia znajduje na strychu kufer swojego pradziadka, a w nim... różdżkę, spiczastą tiarę i stare pudełko czekoladek, które okazuje się być świstoklikiem. Kiedy go łapie, przenosi się do magicznej krainy i poznaje tajniki przygotowywania wszystkich słodkości, od czekoladowych żab, po fasolki wszystkich smaków.

Frank-N-Stein Horror Show
Klasyczny musical utrzymany w konwencji horroru opowiadający historię szalonego wampira transwestyty, który w swoim zamku w Transylwanii tworzy przeobraża ciała swoich ofiar w bardzo muzykalne inferiusy.

Hogwarts Musical
Nowatorski spektakl przeznaczony szczególnie dla młodzieży, ostro krytykowany przez koneserów teatralnych. Nauczyciel zaklęć postanawia przywrócić do czasów świetności szkolny chór. Profesor uczy swoich podopiecznych tolerancji i otwartości - w chórze stają obok siebie uczniowie z Slytherinu i Gryffindoru, czystokrwiści i mugolacy, prymusi i szkolni rozrabiacy. Chór świetnie prosperuje i ma przygotować przedstawienie na koniec roku, jednakże jego los zaczyna wisieć na włosku, gdy kapitan drużyny Quidditcha Terry Bonse, chłopak szkolnej gwiazdy Harper Evans, zakochuje się w młodej wielbicielce eliksirów - Belli Montague.

House of Wands
Dynamiczna opowieść o losach fikcyjnego szefa Departamentu Międzynarodowej Współpracy Czarodziejów Franku Wadock i jego żony Carlotty - dwójki bezwzględnych polityków, którzy nie cofną się przed niczym by zdobyć jak największe wpływy w Ministerstwie Magii. Chociaż pozornie oboje wydają się być sympatycznymi ludźmi - Frank lubi opowiadać dowcipy o chochlikach kornwalijskich, a Carlotta jest szefową fundacji wspierającej tolerancję międzyrasową, to ukrywają mroczne sekrety.

Merlin Wizard Superstar
Rockowy musical luźno inspirowany losami jednego z najpotężniejszych czarodziejów wszech czasów - Merlina. Merlin zakochuje się w swojej przeciwniczce i przyrodniej siostrze króla Artura - czarnoksiężniczce Morganie La Fay.

Mój brat gryf
Przedstawienie przeznaczone dla młodszej widowni, jednakże ze względu na wysoką wartość artystyczną jest ono dość popularne również wśród starszych widzów. Allister Branstone to zdolny czarodziej, który marzy o zostaniu animagiem i najbardziej na świecie kocha swojego starszego brata Duncana. Niestety na skutek nieszczęśliwego wypadku Duncan ginie zabity przez rozgniewaną gryficę. Allister postanawia pomścić brata, co mu się zresztą udaje, jednakże ku swojemu zdziwieniu przemienia się w... gryfa i na dodatek musi się zaopiekować dzieckiem zabitej gryficy. Między mężczyzną, a dzieckiem zawiązuje się bardzo silna relacja, która doprowadza do tego, że Allister postanawia żyć pod postacią zwierzęcia do końca swoich dni.

Nikt nie jest idealny!
Klasyczna komedia kryminalna, która od wielu lat bawi kolejne pokolenia czarodziejów. Nauczyciel transmutacji Julian i magomedyk Jack przypadkiem plącze się w porachunki z niebezpieczna grupą czarnoksiężników. W trakcie ucieczki dołączają do chórków znanej piosenkarki, gdzie zaczynają udawać dwie urocze czarownice - Julianne i Jacqueline. Przeżywają wspaniałe przygody i zaprzyjaźniają się z piękną Daisy, która wkrótce wpada w oko Jackowi. W Julianie (a raczej jego kobiecej odsłonie) zakochuje się znany milioner. Tymczasem ich śladem podążają czarnoksiężnicy.

O miłości i o czasie
Niesamowicie zabawny, a jednocześnie wzruszający spektakl wystawiany od zaledwie dwóch lat. Młody, niezdarny Tom otrzymuje od swojego ojca zmieniacz czasu. Pragnie wykorzystać ten prezent by w końcu znaleźć dziewczynę. Niespodziewanie zakochuje się w nim urocza Maria, ale w związku z przemieszaniem się w czasie okazuje się, że Tom wcale jej nie poznał. Chłopak koryguje ten błąd, lecz nie rezygnuje z korzystania ze zmieniacza czasu. Tom wykorzystuje zmieniacz by zorganizować najbardziej romantyczne zaręczyny, uniknąć kłótni z ukochaną, a także spędzić więcej czasu z umierającym ojcem. Z czasem mężczyzna odkrywa, że zmieniacz jest nie tylko użyteczny ale też bardzo niebezpieczny, a szczęście można odnaleźć bez ingerencji w przeszłość.

Ostatni pocałunek
Po upadku Voldemorta do Dementorów w Azkabanie dołączają ludzcy strażnicy. Jednym z nich jest Paul, do którego obowiązków należy odprowadzanie więźniów w miejsce gdzie dementorzy wysysają ich dusze. Pewnego dnia w Azkabanie pojawia się pół olbrzym Johnny, oskarżony o zamordowanie trzech małych dziewczynek. Dość szybko okazuje się, że Johnny jest niesamowicie uzdolniony w magii leczniczej, a jego oskarżenie jest skutkiem nieszczęśliwego zrządzenia losu. Paul próbuje uratować go przed pocałunkiem dementora.

PERON 9 ¾
Musical z lat 90', który wciąż cieszy się popularnością. Opowiada historię grupy młodych aktorów-amatorów, którzy przybywają do Londynu, by wziąć udział w przesłuchaniach do prestiżowego spektaklu w Magic Royal Theatre. Zostają jednak odrzuceni przez surowego reżysera, który nie stroni od krytyki. Podłamani, idą na pociąg powrotny. Na peronie 9 ¾ stacji King's Cross poznają zbuntowanego i uzdolnionego muzycznie czarodzieja - Iana, który jest niezależnym artystą mieszkającym na peronie. Ian zachęca ich do walki o karierę i marzenia, a także proponuje im, żeby wspólnie wystawiali spektakle właśnie na peronie dworca. Młodzi artyści przystają na tę propozycję, co rzeczywiście odmienia ich sytuację...  

Powrót do przeszłości
Przejmujący spektakl opowiadający o mężczyźnie, który po rozwodzie z ukochaną stara się ułożyć sobie życie. Chcąc naprawić swoje błędy z pomocą zmieniacza czasu wraca do wydarzeń sprzed rozwodu. Jego podróż do minionych dni jest metaforą podróży w głąb siebie i swoich najskrytszych pragnień. Próbując uporać się z przeszłością mężczyzna pokonuje swoje dawne "ja" w pojedynku, a co za tym idzie - umiera.

Przybysz
Rok 2097. Na ziemię przybywają tajemnicze istoty ze zniszczonej planety Wingafundus, które doskonale opanowały sztukę legilimencji i magii bezróżdżowej. Ludzie nie chcą podzielić się z istotami ziemią, pewni, że Ci chcą im ją odebrać. Między czarodziejami, a przybyszami dochodzi do wojny, podczas której młoda czarownic Leonia przypadkiem ratuje życie jednej z istot o imieniu Aloconavacrulada. Kobiety zaprzyjaźniają się ze sobą i za wszelką cenę starają się doprowadzić do końca wojny.

Requiem dla bazyliszka
Wstrząsająca sztuka opowiadająca historię czterech, uzależnionych od magicznych używek czarodziejów. Lily nie wyobraża sobie początku dnia bez Eliksiru Euforii. Michael na swoje boleści nadużywa kremu z liści lulka. Kate w pogoni za adrenaliną padła ofiarą Oprylaka. Natomiast Leroy, mimo że sam nie bierze żadnych substancji odurzających, wpadł w niemałe tarapaty, dilując na ulicach miasta jadem bazyliszka. Przedstawienie wywołało wiele kontrowersji, choć z czasem magiczni krytycy stwierdzili, że powinno się uświadamiać społeczeństwo, a w szczególności młodych czarodziejów, o konsekwencjach, jakie niosą za sobą uzależnienia.

Romulus i Julia
Młoda Julia jest członkinią znanego czystokrwistego rodu. Niespodziewanie dziewczyna zakochuje się w Romulusie - pięknym i niezwykle tajemniczym centaurze. Ani pobratymcy Remulusa, ani rodzina Julii nie są w stanie zaakceptować jej związku, dlatego dziewczyna postanawia sfingować swoją śmierć i uciec z ukochanym. Dziewczyna zażywa Eliksir Żywej Śmierci. Gdy Remulus ją znajduje jest przekonany, że dziewczyna nie żyje i popełnia samobójstwo. Po ocknięciu się Julia widząc martwe ciało ukochanego idzie za jego przykładem i zabija się.

Skok na Gringotta
Sztuka podzielona na kilka aktów. Ośmioro zamaskowanych czarodziejów napada na bank Gringotta pod wodzą niejakiego Belfra – geniusza, który zebrał złodziei o przeróżnych umiejętnościach i osobowościach, by wzajemnie się uzupełniali. Uczestnicy skoku nie znają swoich imion, posługują się pseudonimami i nie mogą zawierać bliższych relacji, by w ten sposób nie zniweczyć celu, jakim jest kradzież niemalże dwóch i pół miliarda galeonów. Skomplikowany plan Belfra wydaje się przewidywać każdą ewentualność, a jednak nie wszystko idzie tak, jak by tego sam mózg operacji oczekiwał.  

Szesnaście cali pożądania
Stosunkowo niedługie przedstawienie, jeden z pierwszych i najpopularniejszych spektakli pornograficznych, można go oglądać od siedemnastego roku życia w specjalnych salach teatralnych, które zapewniają widzom więcej prywatności. Opowiada on historię magiopsychiatry Alfonsa, który z pomocą swojej ponadprzeciętnej, szesnastocalowej różdżki i autorskich zaklęć pobudza swoje pacjentki. Podczas swojej pierwszej premiery wywołał wielki skandal i mimo upływu lat wciąż spotyka się z ostrą krytyką i protestami.

Ten jeden raz!
Szesnastoletnia Teresa cierpi na zaawansowaną i nieuleczalną odmianę kagonotrii. Korzystając z ostatnich tygodni swojego życia chce za wszelką cenę spełnić wszystkie cele ze swojej listy - są na niej między innymi: zażycie jadu bazyliszka, naruszenie ustawy tajności czy napuszczenie stada niuchaczy na gabinet dyrektora szkoły. W spełnieniu ostatnich pragnień pomagają jej przyjaciele. Wzruszający i zabawny spektakl ukazujący nie tylko walkę z chorobą i rozpacz, ale również młodość i radość.

Wściekłe psidwaki
Sztuka pełna zwrotów akcji, a przede wszystkim wspaniałych dialogów. Opowiada historię grupy rzezimieszków, którzy po nieudanym napadzie na sklep miotlarski spotykają się w opuszczonym magazynie, by ustalić kto jest zdrajcą i zawiadomił Biuro Aurorów o ich planie. Rzucane w złości przekleństwa, wzajemne oskarżenia, a nawet tortury są jedynie zarzewiem kolejnych konfliktów oraz niezwykle krwawej jatki.

Zabójstwo w Dolinie
Po drugiej wojnie czarodziejów były śmierciożerca - Leonard prowadzi spokojne, monotonne życie w małym domku w Dolinie Godryka, aż do dnia w którym w jego drzwiach zjawia się trzynastoletnia Tilda. Rodzice Tildy zostali zamordowani przez skorumpowanych aurorów, a dziewczynka za wszelką cenę chce iść pomścić. Po długich namowach mężczyzna decyduje się wprowadzić dziewczynkę w tajniki czarnej magii, którą porzucił wiele lat wcześniej.

Zakochana bez pamięci
Penelopa jest szczęśliwą żoną mugolaka Lincolna. Pewnego dnia podczas napadu na sklep w którym pracuje kobieta włamywacze rzucają na nią Obliviate. Penny zapomina ostatnie pięć lat swojego życia, a co za tym idzie traci wszystkie wspomnienia związane z mężem. Tę sytuację stara się wykorzystać jej czystokrwista rodzina, która gardzi Lincolnem oraz jej były narzeczony parający się czarną magią. Czy Lincolnowi uda się przywrócić pamięć ukochanej?
Powrót do góry Go down


Rasheed Sharker
Rasheed Sharker

Nauczyciel
Wiek : 28
Czystość Krwi : 100%
Wzrost : 191cm
C. szczególne : Wysoki wzrost, blizny: trzy linie oplatające jego prawą dłoń
Dodatkowo : Wężoustość, legilimencja i oklumencja
Galeony : 2609
  Liczba postów : 2938
https://www.czarodzieje.org/t7093-rasheed-sharker
https://www.czarodzieje.org/t7096-callisto
https://www.czarodzieje.org/t7190-rasheed-sharker
Artystyczna twórczość  QzgSDG8




Gracz




Artystyczna twórczość  Empty


PisanieArtystyczna twórczość  Empty Re: Artystyczna twórczość   Artystyczna twórczość  EmptyCzw 5 Maj - 12:40;




Czarodziejskie książki


Aurelia w Dolinie Godryka
Dziewczyna, której przeznaczenie zostało skreślone przez los. Pewna rodzina czarodziei postanowiła zaopiekować się sierotą, której rodzice zostali zamordowani w okrutny sposób, a jedyną ocalałą z tego wypadku była właśnie Aurelia. Trafia ona do Doliny Godryka, gdzie zaczynają się jej przygody z nowymi ludźmi. Za dnia pełna radości i uśmiechu, poznaje nowe zakamarki doliny. Nocą zaś mają miejsce straszne rzeczy. Dorośli z miasteczka znajdują zwłoki kolejnych miejscowych, które wyglądają tak, jak ciała rodziców Aurelii. Rozszarpane przez wilkołaczą dziewczynkę.

Baśnie Barda Beedle'a
Bardzo popularny zbiór bajek. Książka składa się z pięciu opowieści: "Czarodziej i skaczący garnek", "Fontanna Szczęśliwego Losu", "Włochate serce czarodzieja", "Czara Mara i jej gdaczący pieniek" oraz "Opowieść o trzech braciach". Baśnie te mimo swojej brutalności zawierają w sobie cenne wskazówki i morały, przeznaczone dla czarodziejów każdym wieku.

Biblia pałkarza
Biblia pałkarza to książka Brutusa Scrimgeoura. Jej tematem jest quidditch, a w szczególności jedna z pozycji w tej grze, czyli pałkarz. Jej najważniejsza zasada głosiła: wyeliminować szukającego.

Christoff Tailor. Statkiem w rejs życia
Biografia słynnej czarodziejskiej persony, Christoffa Tailora. To właśnie w niej na wierzch wyszły smaczki dotąd nieznane światu, co wywołało niemałe kontrowersje wśród fanów, którzy nie potrafili przyjąć ich do wiadomości. Niewielu z nich jednak przestało słuchać utworów Tailora, a wręcz przeciwnie - zyskał dzięki temu jeszcze większy rozgłos. Chcesz wiedzieć więcej o tym, jak wyglądało jego życie w czasie wojny? Skąd czerpał inspiracje? A może jesteś ciekaw szczegółów odnośnie jego znajomości z Marleigh Hazelton? Tak, uchylił rąbka tajemnicy! Jest jednak jeden drobny szczegół... Książka została wydana w limitowanym nakładzie, więc tylko nieliczni mogą się poszczycić jej posiadaniem.

Cierpienia Młodego Krukona
Początkowo był to wyjątkowo dobrze prowadzony dziennik pewnego ucznia Hogwartu, który przeżywał w czasie szkoły wyjątkowe załamanie nerwowe. Zbliżające się egzaminy, niepewność przed przyszłością, oczekiwania najbliższych, problemy z dziewczyną – wszystko to sprawiło, że chłopak przelał na papier bardzo interesującą, emocjonalną historię, która z pewnością wyciska łzy wielu nastolatkom.

Deja Vu
Książka opowiadająca o czarodzieju, który za bardzo igrał z czasem zbyt często przenosząc się w przeszłość. Posiadany przez niego zmieniacz czasu zepsuł się, zamykając biedaka w cyklu jednego tygodnia jego życia. Bohater dokładnie obserwuje swoje życie, kłótnie z bliskimi oraz inne problemy, poważnie zastanawiając się nad sensem życia.

Dumbledurke
Awangardowa powieść o przeszło trzydziestoletnim czarodzieju, który zostaje odwiedzony przez swojego dawnego nauczyciela transmutacji i cofnięty do Hogwartu, gdzie miałby po raz kolejny ukończyć naukę. W szkole odkrywa istnienie dwóch sprzecznych ze sobą nurtów: jednego, który próbuje infantylizować uczniów Hogwartu (przewodniczą mu nauczyciele oraz prefekci) oraz degenerującego ze szkolnymi rozrabiakami na czele.

Ek var hér. Edgar T. Fairwyn*
Seria książek podróżniczych, opisujących ekspedycje i badania starożytnych cywilizacji prowadzone przez autora w latach ’93-’07. Tytuł („Tu byłem”, staronord.) nawiązuje bezpośrednio do pierwszych reportaży prasowych Fairwyna, w których relacjonował swoje odkrycia na terenie Skandynawii, jednak w siedemnastu wydanych dotychczas tomach odkrywa on przed czytelnikami tajemnice wielu innych upadłych cywilizacji od tych powszechnie znanych, jak Sumerowie czy Aztekowie, po małe afrykańskie plemiona, o których nikt wcześniej nie słyszał.
Klątwy, krwawe rytuały, pierwotne kulty – wszystko to w postaci barwnych opisów, okraszonych ironicznym, wisielczym humorem, który jak twierdzą złośliwi, wyszedł autorowi niechcący.
Seria została przetłumaczona na kilkadziesiąt języków i w wielu krajach kolejne jej tomy trafiały na listę bestsellerów. Obecnie jednymi pojawiającymi się nowymi pozycjami są materiały dodatkowe w postaci wczesnych reportaży E. T. Fairwyna, jego naukowych publikacji oraz prywatnych zapisków z dzienników. Te ostatnie są powodem sporu autora z wydawnictwem, przez co druk kolejnych tomów został wstrzymany, mimo wcześniejszych planów wydania kolejnych czterech książek. Konflikt ten trwa już niemal od dziesięciu lat, jednak wierni fani twórczości Fairwyna nadal mają nadzieję, że dojdzie on do porozumienia z wydawcami.

Jak pokonać tłuczka – taktyki obronne w quidditchu
Jak pokonać tłuczka – taktyki obronne w quidditchu to jedna z książek napisanych przez Kennilworthy'ego Whispa. Omawiała przede wszystkim jak pokonać tłuczka, co można wywnioskować z tytułu.

Kometa nad Doliną Pufinków
Druga książka z serii autorstwa fińskiej czarodziejki, zaadaptowana także przez mugoli. Opowiada ona o perypetiach rodziny dzikich pufków, mieszkających w nieodwiedzanej przez ludzi dolinie. Powieść dotyczy zakłócenia ich sielankowego życia przez nadejście komety, którą bohaterowie postanawiają obejrzeć, ruszając do górskiego obserwatorium. Głównymi postaciami są pufek Pufinek, niuchacz Ryjek oraz skrzat Włóczykij.
W całej serii jest wiele innych dzieł, między innymi Lato Pufinków czy Pamiętniki Tatusia Pufinka.

Latał jak szaleniec
Latał jak szaleniec to biografia znanego gracza quidditcha, zmarłego tragicznie Llewellyna Groźnego, której autorem był Kenniworthy Whisp.

List z Hogwartu
Dramat obyczajowy opisujący losy pewnej magicznej rodziny, u których pewnego dnia dochodzi do małej tragedii, bowiem jedno z dzieci nie dostaje listu do Hogwartu. Jest to opowieść o utraconych marzeniach, kryzysie egzystencjalnym, a także o trudach mierzenia się z rzeczywistością. Pokazuje ona, jak ciężkie może być życie charłaka w społeczności czarodziejskiej oraz jakie problemy napotyka taka osoba w swoim życiu towarzyskim, jednakże daje nadzieję, gdyż ostatecznie bohaterka odnajduje szczęście i buduje przyszłość po swojemu.

Magiczne Trio*
Niedawno wydana seria komiksów dla dzieci i młodzieży opowiadająca o przygodach trójki młodych czarodziejów, którzy na co dzień odwiedzają niezwykłe miejsca na świecie oraz mają wiele przygód. Spotykają na swojej drodze magiczne stworzenia, uczą się o wielu eliksirach i roślinach, a także o ważnych historycznych postaciach. Innymi słowy są to komiksy mające na celu nie tylko zabawić dzieciaki, lecz również je czegoś nauczyć. Wraz z dawką wiedzy niosą ze sobą pouczające morały, a także pielęgnują takie wartości jak przyjaźń, miłość oraz równość. Autorką komiksów jest młoda dziewczyna (Lorraine Needles*), która podobno wciąż uczy się w Hogwarcie.

Moje życie jako Mugol
Historia autorstwa Daisy Hookum, w której przedstawia ona wydarzenia ze swojego życia, kiedy na rok zdecydowała się zrezygnować z magii, by zobaczyć jak żyje człowiek niemagiczny. Przytoczone sytuacje, z którymi kobieta musiała się mierzyć na porządku dziennym wywołują uśmiech na twarzy czytelnika, a cała książka pozwala czarodziejom dostrzec prawdziwe piękno magii i docenić fakt, że ją posiadają.

Opowieści Lockharta
Mimo wykrycia kłamstwa Gilderoya Lockharta jego książki wciąż cieszą się dość dużą popularnością. Od kilku lat są one wydawane w specjalnym woluminie pod powyższym tytułem. Opatrzone są komentarzem, który informuje czytelnika w jak niecny sposób została spisana każda z jedenastu książek. Obecnie większość czarodziejów traktuje je jako ciekawe, nieszkodliwe bajeczki, które nie mają nic wspólnego z rzeczywistością.

Opowieści spod muchomora
Zbiór znacznie przerobionych baśni Beedle'a autorstwa Beatrix Bloxam. Kobieta uznała, że baśnie te są zbyt drastyczne, więc spisała je w swoich, ugrzecznionych i mocno przesłodzonych wersjach. Bajki pani Bloxam od pokoleń wywołują te samą reakcję u kolejnych młodych czarodziejów - spontaniczne wymioty i żądanie od rodziców by zniszczyli książkę.

Pink Witch. Świat jest Twój!
Książka autorstwa Annelise Dorrey, która zyskała sławę z pomocą swojego wizbooka, na którym pod nickiem @pinkwitch publikowała treści dotyczące makijażu, motywacji i zdrowego stylu życia. Jej książka jest poradnikiem motywacyjnym, którego rolą jest dodanie czytelnikom pewności siebie oraz przekonanie ich, że są w stanie zdziałać wszystko. Książka spotkała się ze skrajnymi opiniami, a mimo to została bestsellerem!

Przypominajka
Przejmująca powieść z pogranicza thrillera oraz kryminału. Mężczyzna budzi się w nieznanym sobie miejscu, ma zakrwawione ręce i ogromną dziurę w pamięci. Jest zupełnie nieświadomy faktu, że został sowicie napojony eliksirem zapomnienia. Jedyne co posiada to swoja własna różdżka... Bohater próbuje dotrzeć po wątpliwych wskazówkach na trop wydarzeń poprzednich dni, a to, co odkrywa, jest doprawdy szokujące! Książka została wydana w 2014 roku, a wciąż cieszy się ogromną popularnością wśród czytelników.

Quidditch przez wieki
Książka autorstwa Kenniworthy'a Whispa traktująca o historii i zasadach gry w Quidditcha. Mimo, że istnieje wiele książek dotyczących tego sportu to ten leksykon ze względu na swoją szczegółowość i rzetelność jest uznawany za najbardziej solidne źródło wiedzy.

Pięćdziesiąt masek śmierciożercy
Magnus Weisberg, Peter Norman, Felix Fairfax… Tylko nieliczni wiedzą, że wszystkie te oraz jeszcze kilka osób to jeden i ten sam człowiek – metamorfomag Timon Elderwood, tajny agent Ministerstwa Magii. Przed Timonem zostaje postawione bardzo trudne zadanie polegające na wcieleniu się do szeregów Czarnego Pana. Przybierając różne maski, wciela się w rolę kilku Śmierciożerców, by pomieszać plany czarnoksiężników.

S@motność na wizbooku
Opowieść o dwojgu młodych ludzi, którzy spotkali się raz jeden przypadkiem na konferencji na temat innowacyjnego wykorzystania kamieni runicznych, zaś swoją relacje budują podczas długich rozmów na wizbooku. On – samotny historyk i badacz starożytnych run, któremu wiecznie brakuje czasu na zawiązywanie nowych znajomości. Ona – zręczna dziennikarka, która na skutek nieudanego małżeństwa zatraciła wiarę w miłość i to, że dwoje ludzi może być sobie przeznaczonych. Oboje z bagażem doświadczeń, zmęczeni swym nudnym i smutnym życiem, uświadamiają sobie, że łączy ich znacznie więcej niż tylko wyświetlające się na ich wizbookach literki. I chociaż Wizbook daje im poczucie bezpieczeństwa, tak w końcu zdają sobie sprawę z tego, że poza dysputami na tym portalu potrzeba im również bliskości. Wreszcie decydują się więc na spotkanie w rzeczywistym świecie…  

Śpiąca z Centaurami
Jakkolwiek tytuł powieści brzmi dość kontrowersyjnie, nie jest to literatura erotyczna. Autorka jest badaczką zwyczajów magicznych zwierząt antropoidalnych, głównie skupiając się na zasadach stadnego życia centaurów. Kobieta mieszkała w lesie zamieszkiwanym przez centaury, rozmawiała z nimi oraz przyglądała się ich codziennym czynnościom. Książka nie została dokończona, ponieważ w końcowym etapie jej pisania życie autorki zostało zagrożone. Jest to jednak główne źródło wiedzy na temat społeczności centaurów.

Władca Różdżek
Wspaniała i pasjonująca opowieść o niezwykle zdolnym czarodzieju, który przemierzał świat w poszukiwaniu przygód. Postawił sobie za cel, by pokonać przynajmniej jednego czarodzieja w pojedynku magicznym w każdym państwie na świecie. Z każdego spotkania wynosił kolejną różdżkę odebraną przegranemu magowi.

Włochaty pysk, lecz dusza ludzka
Książka nieznanego autora, który opisuje trudy i zmagania z likantropią na podstawie doświadczeń własnego życia. Jeśli ktoś chciałby dowiedzieć się więcej na temat tej strasznej choroby, jest to pozycja, która na pewno odpowie na wiele pytań.

Nie drażnij smoka
Powieść erotyczna autorstwa Eleonory Grey, która wcześniej publikowała ją na wizbooku w częściach jako fanfiction opowiadające o zmyślonych losach powszechnie znanych i szanowanych czarodziejów - Harry'ego Pottera, Hermiony Granger i Dracona Malfoya. Przez większość czarodziejskiego świata powieść ta jest postrzegana jako niesmaczny gniot, jednakże mimo to zdobyła popularność wśród grona znudzonych życiem gospodyń domowych, które szukają erotycznych wrażeń. Kwestia "Uwielbiam dostawać cruciatusem podczas szczytowania" wypowiadana przez jednego z bohaterów została mianowana przez "Proroka Codziennego" Absurdem Roku 2012.

Zbrodnia na obcasach*
Wielotomowa seria romansów kryminalnych autorstwa holenderskiego pisarza mieszkającego w Wielkiej Brytanii - Henricha Johannesa Teniersa*. Każdy tom opowiada inną historię, są jednak one połączone m.in. miejsce akcji i pewnymi motywami. Seria sprzedała się w setkach tysięcy egzemplarz na całym świecie tym samym dając autorowi światową sławę (szczególnie ze strony licznych fanek) i wielką fortunę.

Życie i kłamstwa Albusa Dumbledore’a
Książka, która swojego czasu wywołała mnóstwo kontrowersji w czarodziejskiej społeczności, autorki równie wątpliwej co sama treść, Rity Skeeter. Jest to biografia jednego z najpotężniejszych czarodziejów wszech czasów, Albusa Dumbledora. Ukazuje ona mnóstwo pikantnych szczegółów życia byłego dyrektora Hogwartu i mimo że wiele z podanych tam informacji nie zostało do końca potwierdzonych, wciąż stanowi ważne źródło wiedzy na temat tego człowieka. Główną informatorką była Bathilda Bagshot, wybitna znawczyni historii magii, niegdyś sąsiadka rodziny Dumbledore’ów w Dolinie Godryka i to od niej pochodzi wiele szokujących historii. Reakcje w związku z tą pozycją były bardzo podzielone.
Powrót do góry Go down


Bianca Zakrzewski
Bianca Zakrzewski

Absolwent Gryffindoru
Wiek : 26
Czystość Krwi : 25%
Wzrost : 174cm
C. szczególne : veela vibe || zniszczone terpentyną dłonie umazane farbami
Dodatkowo : ćwierć wila
Galeony : 1327
  Liczba postów : 713
https://www.czarodzieje.org/t14411-bianca-zakrzewski?nid=3#381696
https://www.czarodzieje.org/t14416-bianca#381732
https://www.czarodzieje.org/t14414-bianca-zakrzewski
https://www.czarodzieje.org/t18447-bianca-zakrzewski-dziennik
Artystyczna twórczość  QzgSDG8




Gracz




Artystyczna twórczość  Empty


PisanieArtystyczna twórczość  Empty Re: Artystyczna twórczość   Artystyczna twórczość  EmptyNie 24 Maj - 21:27;




Magiczna prasa


Cosmo
Czasopismo swego czasu założone przez dwie siostry, z których jedna była wróżbiarką, a druga zajmowała się astronomią. Z tego względu można w nim znaleźć artykuły związane z obiema dziedzinami, a nawet takie, które je łączą. Znajdują się tam też wskazówki odnośnie sztuki wróżbiarskiej, horoskopy oraz mapy nieba pozwalające na dostrzeżenie i rozpoznanie odpowiednich konstelacji gwiezdnych.

Czarownica
Typowy tygodnik, który uwielbiany jest głównie przez panie domów. Można w nim znaleźć praktycznie wszystko: najnowsze plotki, porady w dziedzinach zdrowia i urody, a także horoskopy i krzyżówki. Publikowane są w nim także artykuły i wywiady ze znanymi czarodziejskimi osobistościami. Co jakiś czas gazeta urządza plebiscyt, w którym czytelniczki wyłaniają spośród celebrytów osobę z Najbardziej Czarującym Uśmiechem lub Największym Urokiem Osobistym i innymi podobnymi cechami.

Fatamorgana
Dosyć trudno dostępne pismo poświęcone czarnej magii. Zawiera porady odnośnie rzucania drobnych klątw oraz artykuły na temat zaklęć i praktyk czarnomagicznych. Wydawane jest ono niezależnie i trudno jest dotrzeć do jego twórców. Od pewnego czasu znajduje się na celowniku Ministerstwa Magii, które chce zatrzymać jego dystrybucję.

Gotowanie od Kuchni
Magazyn kulinarny, w którym głównie znajdują się przepisy na dania. Znajdują się tam zarówno potrawy, które są łatwe w przygotowaniu jak i te bardziej skomplikowane. Praktycznie każdy może w nim znaleźć coś dla siebie. Zwłaszcza jeśli chce zmienić swoją dietę lub poznać nowy styl życia.

Horyzonty Zaklęć
Czasopismo naukowe skupiające się wokół zaklęć. Publikowane są w nim referaty i eseje na temat zaklęć oraz porady dla osób, które mają problem z ich opanowaniem. Ponadto znajduje się tam także sekcja, w której można przeczytać o tym jak odpowiednio i świadomie dobrać różdżkę do swojej osobowości oraz typu najczęściej rzucanych zaklęć.

MagArt
Niebywale prestiżowy tygodnik, który poświęcony jest sztukom wszelakim. Każde wydanie zawiera całkiem obszerny artykuł poświęcony danej dziedzinie: w jednym numerze może to być orgiami, a w drugim ręczne plecenie bransoletek. Oprócz tego znajdują się tam porady dla artystów, przegląd oraz harmonogram imprez kulturalnych oraz recenzje sztuk teatralnych i albumów muzycznych sporządzone przez największych czarodziejskich krytyków. Każdy fan artystycznego świata powinien zaopatrzyć się w to czasopismo jeśli tylko pragnie być na bieżąco.

Miotła
Tygodnik  sportowy zajmujący się grami miotlarskimi, który powstał w 2005 roku, gdy magazyn Jak wybrać miotłę postanowił nieco poszerzyć zakres publikowanych artykułów. Znaleźć tam można wywiady z profesjonalnymi graczami Quidditcha, recenzje mioteł oraz ich nowych prototypów, porady odnośnie zdrowego stylu życia jak i dobierania odpowiedniego sprzętu do gry. Publikowane są tam także plotki i przeglądy wiadomości ze świata sportowego. Tygodnik Miotła na bieżąco śledzi rozgrywki najlepszych światowych drużyn ze wszystkich kontynentów, by dać swoim czytelnikom jak najwięcej rzeczowych informacji o ulubionych zespołach i zawodnikach.

Oko Hipogryfa
Magazyn przyrodniczy poświęcony głównie magicznej faunie choć można w nim znaleźć także informacje o ich niemagicznych przedstawicielach. W środku znaleźć można liczne ruchome fotografie opisywanych zwierząt oraz w przypadku tych, które można udomowić także informacje dla hodowców lub właścicieli.

Playwitch
Popularny wśród czarownic magazyn plotkarski. Znajdują się tam zarówno artykuły jak i wywiady z celebrytami i ploteczki. Jednak największą zaletą Playwitch są ekskluzywne sesje zdjęciowe i plakaty ze znanymi czarodziejami. Głównie w stanie większego lub mniejszego negliżu. Analogicznym pismem dla czarodziejów, chcących poczytać porady romantyczno-erotyczne i popatrzeć na piękne kobiety jest Playwizard.

Porady Uzdrowiciela
Magazyn medyczny, który skierowany jest dla wszystkich, którzy chcieliby otrzymać porady odnośnie tego jak zachować dobre zdrowie i zapobiegać niektórym z chorób lub dowiedzieć się czegoś więcej na temat pewnych schorzeń i sposobach ich leczenia. Także tutaj działa całkiem dobrze funkcjonujący i rozbudowany kącik z pytaniami od czytelników, na które odpowiada redakcja czasopisma.

Preteritum
Magazyn historyczny, w którym można przeczytać ciekawe artykuły na temat historycznych postaci lub wydarzeń. Każdy numer ma swój motyw przewodni, który związany jest z danym okresem w historii lub konkretnym zagadnieniem. Informacje podane są tam w przystępny sposób nierzadko wzbogacone zdjęciami lub ilustracjami.

Prorok
Najbardziej znana i najstarsza brytyjska gazeta dla czarodziejów. Prorok codzienny jest głównym jej wydaniem, które zawiera szeregi porad i artykułów z różnych dziedzin. Podawane są tam także najważniejsze newsy z przeciągu ostatniej doby. W przypadku występowania szczególnie ważnych czy szokujących wydarzeń zdarza się, że jeszcze tego samego dnia drukowany jest Prorok Wieczorny, aby obywatele magicznego świata mogli być na bieżąco z tym, co się w nim dzieje. Oprócz tego wydawany jest także Prorok Niedzielny zawierający przegląd informacji z minionego tygodnia, harmonogram magicznych imprez oraz inne ciekawe artykuły.

Przyjaciółka Czarownicy
Amerykańskie czasopismo zawierające głównie porady dla czarownic zajmujących się domem. Dokonuje przeglądu ciekawych i przydatnych magicznych sprzętów domowych oraz porad odnośnie gotowania, urządzania pomieszczeń oraz tym podobnych kwestii. Zawiera także plotki z magicznego świata oraz artykuły na temat czarodziejskich celebrytów. Znaleźć tam też można felietony oraz porady w dziedzinie urody i mody.
 
The Charmer
Magazyn oryginalnie wydawany w Ameryce jako The American Charmer, ale pod koniec lat osiemdziesiątych ubiegłego wieku jego redakcje powstały także w innych państwach. Skupia się przede wszystkim na tym nowinkach ze świata mody męskiej, przedstawia projekty magicznych projektantów oraz najnowsze sesje zdjęciowe. Znaleźć tam też jednak można artykuły na temat różnych dodatków oraz tego jak powinny być dodawane do strojów.

The New York Ghost
Amerykańska gazeta codzienna, która publikuje wiadomości odnośnie wydarzeń mających miejsce w czarodziejskim świecie. Cieszy się naprawdę dobrą opinią i jest respektowanym źródłem rzetelnej informacji dla czarodziejów z całego świata.

Transmutacja Współczesna
Magazyn dotyczący transmutacji, który jeszcze w połowie poprzedniego wieku nosił nazwę Nowoczesna Transfiguracja. Ukazują się w nim liczne artykuły na temat zaklęć transmutacyjnych oraz ich ograniczeń. Natrafić tam też można na ciekawe spostrzeżenia czarodziejów, badających tę sztukę. Zawiera on również szczegółowe opisy zaklęć oraz porady dla osób, które chciałyby się szkolić w dziedzinie transmutacji.

Tygodnik Szukającego
Gazeta poświęcona w pełni Quidditchowi. Uważnie śledzi przebieg rozgrywek ligowych brytyjskich i irlandzkich drużyn, ale natrafić w nim można również na informacje dotyczące transferów zawodników oraz wiadomości odnośnie sukcesów innych zespołów, które znane są na skalę światową.

Walczący Mag
Dosyć kontrowersyjne pismo, którego wydawanie finansowane jest przez niektórych przedstawicieli starych czystokrwistych rodów. Gazeta ma charakter mocno antymugolski i propagandowy. Ukazują się w nim artykuły szkalujące czarodziejów pochodzących z niemagicznych rodzin oraz wiadomości zarówno ze świata czarodziejskiego jak i mugolskiego. Choć są zawsze podane w formie niezwykle stronniczych relacji.

(nie)Wybuchający Kociołek
Magazyn przeznaczony dla osób zainteresowanych eliksirami. Zawiera porady przydatne dla eliksirowarów: jak dobrać odpowiedni kociołek, jak dokładniej odmierzać składniki i tym podobne. Oprócz tego publikowane są  tam przepisy na eliksiry oraz artykuły na temat ich zastosowań. Szczególnie ceniony wśród czytelników jest rozbudowany kącik „Pytań do Redakcji”, który służy pomocą w niemal każdej sprawie.

Zaczarowany
Czarodziejski magazyn o celebrytach skupiony głównie wokół najróżniejszych plotek i spekulacji. Oprócz tego ukazują się tam także różne quizy, krzyżówki oraz informacje o najnowszych książkach czy przedstawieniach.

Zielnik Niedzielny
Tygodnik zielarski, w którym publikowane są często informacje na temat magicznych roślin oraz porady dla zielarzy oraz ogrodników. Można tam znaleźć również artykuły na temat wykorzystywania danych gatunków przy gotowaniu lub eliksirowarzeniu.

Żongler
Magazyn czarodziejski, który cieszy się niezbyt dobrą opinią źródła fake newsów oraz teorii spiskowych. Zawiera artykuły na temat ekscentrycznych zwierząt magicznych, roślin oraz wydarzeń mający miejsce w świecie magicznym. I choć w ostatnich latach Żongler umocnił nieco swoją pozycję to wciąż publikowane są w nim niezwykle irracjonalne i wątpliwe teksty.

Powrót do góry Go down


Sponsored content

Artystyczna twórczość  QzgSDG8








Artystyczna twórczość  Empty


PisanieArtystyczna twórczość  Empty Re: Artystyczna twórczość   Artystyczna twórczość  Empty;

Powrót do góry Go down
 

Artystyczna twórczość

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Pozwolenia na tym forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Czarodzieje :: Artystyczna twórczość  MGJ6B65 :: 
wprowadzenie
 :: 
spisy fabularne
-