Aaron O'Connor*Irlandzki wokalista, który zasłynął przede wszystkim jako wykonawca wielu oryginalnych piosenek sięgających kultury rocka oraz popu. Aaron O'Connor rozpoczął swoją karierę muzyczną głównie poprzez występy w okolicznych lokalach znajdujących się w Hogsmeade oraz Londynie, przez co w wieku dwudziestu czterech lat otrzymał oficjalny traktat, kiedy jego talent został zauważony przez jedną z wytwórni muzycznych. Pierwszy singel okazał się być trafem w dziesiątkę, kolejne zaś stały się bardzo popularne w brytyjskiej społeczności czarodziejów. Niedługo po tym wydarzeniu udał się w trasę, która sięgała całą Europę, przez co uzyskał jeszcze większy rozgłos, tym razem na skalę kontynentalną. Przez dwa lata przebywał w Niemczech, gdzie poznał Lydię, która następnie stała się jego żoną. Jak się później okazało, niekontrolowany wybuch zazdrości podczas koncertu, na którym został zmieszany z błotem, spowodował ostateczny rozwód wokalisty, w wyniku czego stał się kawalerem. Później spędził rok w słonecznych Włoszech, jak również zawitał w wielu innych krajach, zapoznając się z ich kulturą.
Obecnie potrafi posługiwać się płynnie hiszpańskim, francuskim oraz niemieckim, zna natomiast podstawy polskiego oraz włoskiego. Powrócił do Wielkiej Brytanii po szesnastu latach, witając w niej na stałe; nie przerywa pisania kolejnych singli, zasiadając w szeregach hogwardzkiej społeczności jako nauczyciel.
AbraxanZespół tworzący muzykę głównie należącą do takich gatunków jak hard rock i metal alternatywny. Popularny głównie pośród młodych czarodziejów lubujących się w mocniejszych brzmieniach i ekscentrycznej estetyce. Najbardziej charakterystycznym członkiem zespołu jest jego wokalistka, która często wjeżdża bądź wlatuje na scenę na imponująco wyglądającym abraksanie, co jest głośno krytykowane i komentowane w środowisku miłośników magicznej fauny.
Głosu i piosenek użycza: Ash Costello z New Years DayAGNSTRockowa kapela wywodząca się z USA, której wokalistka, Scarlett Concordia wybiła się przede wszystkim wykonaniami coverów znanych wykonawców - zarówno magicznych, jak i mugolskich. Tym ostatnim bardzo przypadła do gustu czarodziejów pochodzących z niemagicznych rodzin, którzy, przynajmniej muzycznie, są dziś w stanie bardzo płynnie łączyć za jej sprawą oba znane sobie światy.
Głosu i piosenek użycza: Against The CurrentAin EingarpZespół muzyczny, którego nazwa wzorowana jest na sławnym i jedynym w swoim rodzaju lustrze Ain Eingarp. Lustro pokazywało każdemu, kto w nie spojrzał, jego najskrytsze marzenia. Nazwa ta nie została zespołowi nadana przypadkowo, bowiem dostrzega się pewną analogię w działaniu ich muzyki na publiczność – liczne zaklęcia rzucone na instrumenty, na których grają muzycy, sprawiają, że w jednym momencie kilka osób może słyszeć zupełnie inną melodię – taką, jaka mu właśnie w duszy gra. Ich koncerty zawsze cieszą się sporym zainteresowaniem i bilety zostają szybko wykupione. Członkowie zespołu zawsze elegancko wyglądają, a wydarzenia z ich udziałem należą raczej to tych z wyższej półki.
Głosu i piosenek użycza: The Temperance MovementAlex NifflerNorweski dj i początkujący producent muzyczny. Wychował się w rodzinie ceniącej sobie swoją czystość krwi, jednak on sam nigdy nie chciał aby ludzi dzieliły takie podziały. Jak sam mówi jego muzyka ma przede wszystkim przekazywać pozytywną energię, motywować i łączyć wszystkich, niezależnie od tego czy posługują się magią czy też nie.
Głosu i piosenek użycza: Alan WalkerAmortentia WestBlond piękność wykonująca muzykę pop. Znana ze swoich licznych romansów ze znanymi celebrytami, na których oparła swoją karierę. Każda jej piosenka skupia się na którymś z jej byłych chłopaków, a pogłoski mówią, że większość jej partnerów była pod wpływem eliksiru miłosnego.
Głosu i piosenek użycza: Taylor SwiftArchie Darling*Młody muzyk irlandzkiego pochodzenia, który podbił wiele serc lekką, przyjemną i grzeczną muzyką. Karierę rozkręcił w Kalifornii, ale jego sława szybko zaczęła się rozprzestrzeniać i według niektórych magazynów jest aktualnie największym zagrożeniem Don Lockharto.
@Archie N. Darling w krótkim czasie wydał dwie płyty ("Charmed" i "Flying"), a jego koncerty cieszyły się ogromną popularnością. Ze swoim muzycznym szałem zwolnił dopiero w drugiej połowie 2021 roku, kiedy po rocznej przerwie od edukacji postanowił jednak pójść na studia i zmienić jakość oraz gatunek swojej muzyki - choć niektórzy uważają to za głupi bunt, inni w zniecierpliwieniu czekają na nowe utwory o głębszym znaczeniu i nieco ostrzejszym brzmieniu, które powoli już pojawiają się w czarodziejskich radiach. Fani Archiego Darlinga nazywają się zwykle Archerami. Na koncertach wielokrotnie towarzyszył mu muzyk
@Anthony 'Moose' Grant.
AskabanNiemiecki zespół, uznawany za prekursora nowoczesnej muzyki eksperymentalnej; zdaniem wielu, posłużył za wzór w dzieciństwie tak rozbieżnym osobom jak Lady Morgana czy sam Druzgotek. Zasłynęli tworzeniem suit, w tym jednej o nazwie "Hogwarts Express", interpretującą monotonny chociaż intrygujący przejazd magicznym pociągiem. Jedno z kluczowych dzieł, "Der Gefangene", spowodowało wiele kontrowersji; przyczyniło do tego się ponadto zachowanie muzyków. Podczas koncertów, pełnych ogromu specjalnych, magicznych efektów, artyści zachowują się, jakby byli pod wpływem klątwy - nie czynili nic zgodnie ze swoją wolą, wprawieni w symboliczny stan transu. Niektórzy, dopatrują się w tym nawiązania do tłumaczenia zbrodni działaniem zaklęcia Imperio, inni z kolei, interpretują nietypowy sposób zachowań jako metaforę pozbawienia duszy po pocałunku Dementora. Sami twórcy, nigdy nie wyjaśnili dokładnie swoich motywów. Wszyscy czterej członkowie zespołu Askaban, ubierają się identycznie na wszystkich swoich występach: noszą czerwone garnitury oraz czarne koszule, mają ponadto ułożone starannie brylantyną, ciemne włosy i ogolone twarze.
Głosu i piosenek użycza: KraftwerkBilly The WorkerAngielski zespół grający szeroko pojętą muzykę punk-rockową, założony w 2003 roku przez grupkę hogwarckich mugolackich studentów. Artyści w swoich utworach często poruszają tematy związane z podziałem klasowym. Nawołują do zburzenia starego świata i zbudowania nowego, w którym wszyscy są naprawdę równi, bez względu na czystość krwi czy status społeczny. Prawdziwy renesans ich twórczości nastąpił w ostatnich latach, co miało związek z napięciami pomiędzy czystokrwistymi i tymi nieco mniej czarodziejami, a ich utwór "Worker Bees" stał się nieoficjalnym hymnem miłośników promugolskiej partii.
Głosu i piosenek użycza: Billy TalentBritney BitschBrytyjska czarownica wywodząca się z rodziny o niemieckich korzeniach. Swoją karierę muzyczną zaczęła już w latach dziewięćdziesiątych, w których nagrała kilka hitów, które były niezwykle ochoczo słuchane w czarodziejskim świecie. Swego czasu były obowiązkowo puszczane na każdej imprezie.
Głosu i piosenek użycza: Britney SpearsCALMMagiczny zespół założony przez Polskich studentów, w momencie kiedy uczęszczali oni do Souhvězdí. Nazywali się oni Cezary, Adam, Leon oraz Mateusz i od pierwszych liter ich imion powstała nazwa zespołu. Długo zajęło im, aby wybić się na rynek międzynarodowy, jednak kiedy w końcu do tego doszło, każdy członek magicznego świata znał ich nazwę, oraz ich najsławniejsze utwory, takie jak "Stay CALM" czy wspaniała ballada "When I wasn't with you..." Muzykę grają na pograniczu popu oraz rocku, choć wielu się o to spiera. Wokalista - Cezary, jest również bardzo przystojny, niejednokrotnie wzbudzał podczas koncertów palpitacje w sercach swoich fanek.
Głosu i piosenek użycza: One RepublicCathy BoondockEkscentryczna wokalistka i tancerka, która zaczęła swoją karierę pod koniec lat 70. XX wieku, dokładnie w momencie, kiedy zapanował terror w postaci pierwszej wojny czarodziejów. Jej piskliwy głos i poetyckie teksty wraz z wysublimowanym podkładem muzycznym stanowiły swego rodzaju azyl dla tych, którzy potrzebowali ukojenia w niepewnych czasach. Na swoich kolejnych albumach Cathy zawarła zawoalowane przekazy polityczne, a dla swojego bezpieczeństwa przestała koncertować i skupiła się na życiu rodzinnym. Artystka była i jest wielką inspiracją dla szeregu młodych czarownic, pragnących wyrażać siebie poprzez muzykę. Obecnie przeżywa swój renesans wśród młodszych pokoleń.
Głosu i piosenek użycza: Kate BushCelestyna WarbeckPiosenkarka jazzowa o bardzo mocnym głosie, znana z tego, że często występuje z chórem szyszymor. Szczyt jej kariery przypadł na przełom lat 60 i 70 XX wieku, aczkolwiek do końca XX wieku cieszyła się dość dużą popularnością. Obecnie wciąż cieszy się uznaniem starszych czarodziejów, którzy wsłuchując się w jej największe przeboje wspominają swoją młodość.
Głosu i piosenek użycza: Beata KozidrakChaos In ControlWywodzący się z USA kwartet, którego główną domeną są pop punkowe brzmienia. Pomysłodawcami zespołu byli starszy przyjaciele - Matt i Dan, którzy chcieli wykorzystać swoje doświadczenie ze sceny hardcorowej i stworzyć coś o pozytywniejszym wydźwięku. Przy tworzeniu swoich utworów czerpią dużymi garściami z czarodziejskiej popkultury, jednocześnie stawiając na mocniejsze brzmienia; w czasie swoich koncertów wzmacniają nawet magicznie brzmienie swoich instrumentów. W 2010 nastąpił nieoficjalny rozpad grupy. Nie na długo jednak, gdyż już w 2013 powrócili w wielkim stylu, stwierdzając przy tym, że „ich przyszłość zaczyna się na nowo”.
Głosu i piosenek użycza: Fall Out BoyThe CharmberriesIrlandzki rockowy zespół muzyczny, założony w latach dziewięćdziesiątych. Ich najbardziej znanym hitem jest singiel „Inferiusy”, który sprawił, że stali się rozpoznawalny niemal na całym świecie. Znani są również z tego, że nigdy na ich koncertach nie brakuje irlandzkiego piwa, na czas koncertu wszyscy dostają samonapełniające się magiczne kubki! W latach 2004-2008 słuch o nich zaginął i choć nigdy nie zostało to potwierdzone, to mówi się, że basista miał problem z alkoholem i spędził ten czas na odwyku, z tego powodu nigdzie nie występowali, bowiem zespół jest niesamowicie ze sobą zżyty. Wznowili jednak swoją działalność i wciąż rozpieszczają swoich fanów nowymi albumami.
Głosu i piosenek użycza: The Cranberries Christoff TailorKiedy Voldemort był u szczytu swojej potęgi, ludzie masowo tracili wiarę w lepsze jutro. Był jednak wokalista który uśmierzał ból złamanych ludzkich serc. Christoff był głosem nadziei w okropnych czasach. Jego czasem nostalgiczne, czasem wesołe, a czasem po prostu niemające sensu piosenki były chwilą wytchnienia dla wszystkich walczących z Mrocznym Panem. Tailor szczęśliwie przeżył wojnę i do tej pory kontynuuje swoją karierę muzyczną. Jego piosenki nadal są znane w każdej magicznej rodzinie. Chociaż obecnie jego głównym źródłem zarobku są... magiczne wesela.
Głosu i piosenek użycza: Krzysztof KrawczykCzysta KrewBrytyjski duet czarodziejów, Mike’a Sterra i Barney’a Thatchera, którzy obracają się między innymi w takich gatunkach jak rock garażowy i blues rock. Na muzycznej scenie pojawili się dopiero w 2013 roku, jednakże w ich przypadku sięgnięcie do mocniejszych brzmień, a tym samym powrotu do korzeni starego, ale zawsze dobrego hard rocka, okazało się strzałem w dziesiątkę. Ponadto duet ten zyskał sławę przede wszystkim z powodu charakterystycznego przestrajania gitar i posługiwania się licznymi efektami, dzięki którym nie jest odczuwalny brak basu. Udowodnili tym samym, że do dobrej muzyki nie potrzeba wcale licznego zespołu. Znani są również z tego, że swoje występy przyozdabiają wieloma zaklęciami wytwarzającymi płomienie o różnym natężeniu i barwie w zależności od rytmu wygrywanego przez perkusję. Liczne kontrowersje narosły natomiast z powodu nazwy tegoż duetu. Wielu czarodziejów przekonanych było, że czystokrwiści Mike Sterr i Barney Thatcher to ortodoksyjni członkowie społeczności, którzy nie akceptują tych o krwi mieszanej. Mężczyźni wielokrotnie przekonywali już jednak swoich fanów na koncertach, że są zwolennikami liberalnego podejścia do takich kwestii i że każdy, kto ma zdolności magiczne, powinien zostać włączony do społeczności czarodziejów. Trudno więc powiedzieć czy wymyślona przez duet nazwa miała być raczej prześmiewczą, czy może panowie chcieli jedynie podkreślić swoje pochodzenie, pokazując w ten sposób, że w przeciwieństwie do innych mają otwarte umysły.
Głosu i piosenek użycza: Royal Blood DeltaBrytyjska formacja powstała w 2007 roku w… Hogwarcie. Ich nietypowe brzmienie jest rezultatem tego, że pomimo opcji zakwaterowania w zamku, studenci żyli w małym mieszkaniu w mugolskiej części Leeds. Lokatorzy narzekali na hałasy, a zaklęcia nie były w stanie całkowicie wyciszyć magicznego basu i perkusji. Muzycy skierowali się więc ku widowiskowym i efekciarskim rozwiązaniom, co do dzisiaj przez niektórych członków konserwatywnych czarodziejskich społeczności jest postrzegane za co najmniej dziwne i niepotrzebne. Delta znana jest również z działalności dobroczynnej – 5% z sprzedaży biletów niezmiennie przekazywana jest dla fundacji budujących relacje ze społecznością niemagiczną.
Głosu i piosenek użycza: Alt-j DJ MudbloodDj i raper, którego twórczość skupia się na zmaganiach czarodzieja mugolskiego pochodzenia ze swoją tożsamością. Jego teksty w inteligentny sposób nawiązują do czarodziejskiej popkultury, a przy okazji w niewybredny sposób komentują hipokryzję czystokrwistych rodów. Muzyk jest bardzo dumny ze swojego pochodzenia i nie wstydzi nazywać siebie szlamą. Chętnie korzysta również z mugolskiej techniki, wykorzystując w swoich utworach elektroniczne brzmienia. Bardzo chętnie nagrywa dissy na swojego największego przeciwnika - Mr Pure.
Głosu i piosenek użycza: EminemDon LockhartoWspółcześnie jeden z najbardziej uwielbianych młodych muzyków. Grupę jego odbiorców stanowią głównie nastolatki, które zachwycają się jego blond puklami oraz dołkami w policzkach. Chłopak, naprawdę nazywający się Stewart Poodle, zaczynał od zera, grając na magicznej gitarze we własnym pokoju i co jakiś czas udzielając się na Wizbooku. W zasadzie przez niego się wypromował, ponieważ to tam zebrał całkiem sporą grupę pierwszych fanów, którym spodobały się udostępniane przez niego teksty piosenek. Później grywał małe, kameralne koncerty w londyńskich kawiarniach, by następnie przenieść się na większe sceny. Obecnie podróżuje po całym świecie i gra na każdym magicznym festiwalu muzycznym.
Jego muzyka jest lekka i przyjemna, głównie traktuje o miłości, przyjaźni i samoakceptacji. Chłopak chce przede wszystkim dawać ludziom radość i świecić przykładem dla młodszych słuchaczy.
Głosu i piosenek użycza: Justin BieberDrekidóttirIslandzka wokalistka o charakterystycznym głosie i sylabicznym stylu śpiewania, odnoszącym się do wielowiekowej tradycji Wikingów. Faktycznie nazywa się Hildur Heimirsdóttir. Jej pseudonim znaczy dosłownie "córka smoka" i odnosi się do profesji jej ojca, będącego zaklinaczem smoków. Koncerty artystki przepełnione są magią w każdym ich aspekcie, od użycia samogrających instrumentów do obecności magicznych stworzeń, które demonstrują swoje umiejętności ku uciesze widowni. Na tego typu przyjemność jednak nie każdy fan może sobie pozwolić, ponieważ bilety z powodów logistycznych są niebotycznie drogie. Jej muzyka, mimo czerpania ze standardowej struktury piosenek popowych, zawiera sporą dozę eksperymentacji, co dzieli fanów i krytyków na dwa przeciwstawne obozy.
Głosu i piosenek użycza: BjörkDruzgotekPod tym pseudonimem skrywa się obiecujący solista - Arthur Roy, który swoją alternatywną muzyką i głębokim głosem kradnie serca publiki. Plotkuje się, że jego pseudonim został zaczerpnięty z jego zamiłowania do wody, która niemal zawsze uświetnia jego występy.
Głosu i piosenek użycza: Artur RojekDudniące KelpieZespół z około dwudziestoletnim stażem na magicznym rynku muzycznym. Znani są głównie z tego, że ich koncerty odbywają się na płytach lewitujących nad dużymi zbiornikami wodnymi i rzekami. Okraszone imponującymi efektami i iluzjami kelpii rzeczywistych rozmiarów, które raz po raz wyskakują z wody i galopują nad tłumami fanów. Ich teksty traktują w głównej mierze o kulturze celtyckiej i nordyckiej, przekazując za pomocą muzyki wiele cennych historii i legend.
Głosu i piosenek użycza: KentEdith MagiafNiekwestionowana ikona francuskiej piosenki. Liczne romanse, pogłębiająca się choroba na tle nerwowym i mnożące się plotki źle wpływały na jej psychikę. Była uzależniona od eliksiru euforii, jednak nigdy nie zażywała go tuż przed występem. Jej recitale – piękne, dramatyczne, emocjonalne – przyciągały rzesze fanów, w tym tych, którzy nie władali wcale językiem francuskim. Jej postura (była drobna, wręcz filigranowa) mocno kontrastowała z niskim, chropowatym głosem, w którym zakochała się cała Europa. Odeszła w 1963 w wyniku kagonotrii wątroby.
Głosu i piosenek użycza: Edith PiafEnema*Jednoosobowy zespół indie rockowy założony przez basistkę Gemmę Twisleton*, czerpiący w swej twórczości z punkowej muzyki późnych lat 70. Nieznana szerszej publiczności Enema koncertuje głównie na ulicach magicznych miejscowości lub w niedużych knajpach. Pierwszy występ zespołu na dużej scenie miał miejsce podczas II Czarodziejskiego Festiwalu Muzycznego w Londynie, gdzie występował gościnnie u boku Łajnobomb. Tytuł "najpopularniejszego" singlu Enemy - "Lewatywa lekarstwem na wszystko" jest zarazem najlepszym opisem wykonywanej przez nią muzyki - prymitywnie wręcz prostej i przez to dobrej na każdą sytuację.
EpiskeyPrywatnie znana jako Epinera Esenssen. Młoda, norweska piosenkarka pochodząca z mugolskiej rodziny. Gdy została wezwana do świata czarodziejów szybko zespoliła dwa światy ze sobą wykorzystując swój talent muzyczny i magiczne uroki. Jej ekscentryczny styl bycia i dość nietuzinkowe podejście do tworzonych utworów zyskało sobie nie lada uznanie w świecie czarodziejskim. Jej styl jest mocno osadzony w folkpopie norweskim z mocną inspiracją barokowymi utworami. EPISKEY tworzy utwory, które działają jak uroki i hipnotyzują słuchających. Ta pogłoska rozniosła się, kiedy wszczęto postępowanie w jej sprawie, czy aby nie wykorzystuje zaklęć w świecie mugolskim naruszając prawo czarodziejskie.
Głosu i piosenek użycza: AuroraEVANGELINE OF BLOODSTONEBrytyjski zespół indie rockowy, którego styl został określony jako „ciemny, mocny i romantyczny”. Ich muzyka to mieszanka klasycznego soulu i angielskiego rock artu. Evangeline Silverthorn, główna wokalistka stwierdziła, że jej teksty podobne są do artystów renesansowych, a największą inspirację czerpią z burzliwego okresu dla Angielskich czarodziejów jaki miał miejsce 20 lat temu. Poza twórczością muzyczną, zespół wypuszcza też w niewielkim nakładzie tomiki poezji.
Głosu i piosenek użycza: Florence + The MachineFallen Angels*Dość sławny zespół magiczny, założony przez Alexisa Blackwooda* w wieku 22 lat, wielbiony i doceniany na całym świecie przez fanów, zarówno mugoli jak i czarodziei. Na koncie mają cztery płyty, piąta jest w trakcie tworzenia, a wraz z tym zaliczonych parę tras, w tym ostatnią największą sprzed około dwóch lat temu. Kapela gra głównie muzykę rockową, niekiedy nawet taką o tych mocniejszych brzmieniach. Poza tym, że niedawno Alexis zmuszony został pożegnać basistę i szukać na jego miejsce nowego, reszta składu pozostaje wciąż bez zmian. Ogółem to Blackwood pisze teksty do nowych piosenek i próbuje swych sił w solowym projekcie, który powoli stara się wcielić w życie.
Fatalne JędzeRockowy zespół, bardzo popularny w latach 90 XX wieku. Znani byli z wykorzystywania w swoich utworach wielu różnych instrumentów takich jak wiolonczele, kontrabasy, lutnie oraz dudy. W 2009 roku doszło do poważnej sprzeczki między wokalistą a gitarzystami, wskutek czego zespół na kilka miesięcy zawiesił działalność. Ekipa przez długi czas szukała nowego wokalisty, lecz po wielu nieudanych próbach oraz kilku kiepskich utworach ostatecznie zawiesili działalność w 2012 roku. Ich największymi hitami wciąż pozostały piosenki o tytułach „Do the Hippogriff” oraz „Magic Works”.
Głosu i piosenek użycza: The Rolling StonesFelix FelicisLondyńska grupa muzyczna składająca się wyłącznie z kobiet. Ich muzyka należy do gatunku tej popularnej, często grywanej w magicznym radio. Krążą pogłoski, że na ich koncertach rozpylany zostaje eliksir szczęścia, na co wskazywałyby relacje fanów. Ich głównym motywem są złote szaty i tiary.
Głosu i piosenek użycza: Spice GirlsFlutewand MacBrytyjsko-amerykański zespół powstały w drugiej połowie lat 60. XX wieku. Na początku miał sporo problemów ze znalezieniem swojego brzmienia i często zmieniał skład, ale wszystko zmieniło się wraz z dołączeniem Chrissy Perfect (wokal, pianino i twórczyni piosenek). Ich najsłynniejszy album to wydany w 1977
Fairytailes, w którym jasno już wyklarowały się elementy soft rocka i folku. Dzisiaj grupa spotyka się sporadycznie, a ich występy znane są z tego, że dźwięki zsynchronizowane są z magipirotechniką.
Głosu i piosenek użycza: Fleetwood Mac FRANK SINGULTUSŚmiało można powiedzieć, że Frank Singultus to artysta ponadczasowy! Muzyka, jaką tworzył to nieśmiertelny jazz i swing. Większość frankowych piosenek opowiada o przeróżnych miłosnych perypetiach, zawsze w piękny, ujmujący sposób. Jego nazwisko to pseudonim artystyczny zaczerpnięty od zaklęcia, które pomagało mu, gdy przez tremę sceniczną dostawał silnych napadów... czkawki. Swoją działalność rozpoczął już w latach 30' ubiegłego wieku, jednak jego kariera nabrała tempa na przełomie lat 40' i 50'. Uwodzicielski głos, elegancka prezencja, subtelne dźwięki fortepianu i chwytające za serce teksty - to nieodłączne elementy tego uzdolnionego czarodzieja. Być może Twoja babka wzdychała do niego w latach swojej młodości? Być może odnajdziesz gdzieś na strychu ruchomą fotografię pana Singultusa? Niewątpliwie jego muzyka łączy pokolenia i to jest najpiękniejsze.
Głosu i piosenek użycza: Frank SinatraGiovanni Jupiteren charyzmatyczny Włoch z powodzeniem mógłby zostać uznany za łamacza serc. Oczarował świat piosenkami
Wed Me,
Hardworkig Man Song i
Locked Out of Vallhala. Przełom w jego karierze nastąpił w roku 2014, gdy w wyniku nowych znajomości w dobrze znany pop wplótł funk, a także R&B. W jego muzyce każdy znajdzie coś dla siebie, a jego misją jest niesienie szczęścia. Może dlatego bilety na jego koncerty delikatnie się skrzą, jakby ktoś skroplił je odrobiną Felix Felicis.
Głosu i piosenek użycza: Bruno MarsGłos SercaZnany zespół, o dość mrocznej renomie, który uzyskał swój rozgłos głównie dzięki tajemniczemu wokaliście. Lorcand’Eath, bo o nim mowa, powszechnie znany jest jako półwampir, co budzi w społeczeństwie wiele kontrowersji, a jednocześnie przyciąga bardzo wielu fanów. Największym hitem zespołu jest piosenka „Necks to you”.
Głosu i piosenek użycza: Chris BrownHero Ontario*Młody czarodziej niezwykle związany z działalnością artystyczną. Choć najbardziej marzy mu się rozwój aktorski, aktualnie koncentruje się bardziej na swojej karierze muzycznej, która dwa lata temu pozwoliła mu na szybkie wybicie się. Hero wydał płytę "Sonorus", której utwory zaliczane są do muzyki popowo-rockowej, udał się w trasę koncertową i błyskawicznie zyskał ogromną sławę. Wrócił do Hogwartu na studia, jednak szał na niego nie przeminął, w szczególności po zapowiedzi dotyczącej kolejnej płyty ("Silencio", ponoć koncentrującą się bardziej na balladach rockowych), nad którą aktualnie pracuje.
Znany ze swojej słabo kontrolowanej (acz urzekającej) zdolności metamorfomagii, Ontario jest czujnie obserwowany przez czasopisma plotkarskie, pojawia się w radiu, a mało kto nie zna jakiejś jego piosenki. Sympatyczny
@Hero Ontario Thìdley uważany jest za prawdziwą gwiazdę tego pokolenia.
Hildebert Asmodeus WenzelZe względu na to, że większość klasycznych kompozytorów tworzyła dość krótko po zatwierdzeniu Międzynarodowego Kodeksu Tajności są oni rozpoznawalni wśród czarodziejów. Magiczni doskonale znają mugolską muzykę poważną, nie zmienia to jednak faktu, że sami również mają swoich kompozytorów. Należy do nich Hildebert Asmodeus Wenzel, który żył na przełomie XVIII i XIX wieku, był multi instrumentalistą i tworzył kompozycje w najróżniejszych stylach.
Głosu i piosenek użycza: Amadeusz MozartHotspellBrytyjski zespół powstały w 1996 roku. Początkowo grał przede wszystkim rock, ale od albumu wydanego w 2011 (
Xylo Myloto) zaczął eksperymentować również z elektroniką. Spowodowało to rozłam wśród fanów, jednak paradoksalnie ta kontrowersyjna decyzja przysporzyła im popularności. Znani m. in. z hitów
The Alchemist,
Viva la Verte czy
Princess of Avalon. W przypadku ostatniej z wymienionych piosenek, powstałych we współpracy z przebojową Britney Bitsh wiele mówi się, że domniemany romans przyczynił się do rozpadu małżeństwa frontmena zespołu (Martina Christophsona) z amerykańską aktorką o polskich korzeniach, Gwendolyn Partlowicz.
Głosu i piosenek użycza: ColdplayInvisible WyvernsAmerykański zespół indie rockowy, który od pojawienia się na scenie muzycznej w bardzo krótkim czasie zdołał ją podbić, zyskując rzesze fanów. Największy sukces odnieśli za sprawą swojego debiutanckiego albumu „Day Visions”, z którego kawałki biły rekordy popularności na całym świecie. Obenie mają na swoim koncie kilka albumów i liczne trasy koncertowe, ciesząc się niesłabnącą popularnością, szczególnie wśród młodych czarodziejów. Znani z tego, że podczas swoich koncertów bardzo mocno angażują publikę. Sporą ciekawostką jest pochodzenie nazwy zespołu, które jest nie do końca jasne; w jednym z wywiadów członkowie zdradzili tylko, że jest ona anagramem, choć nie uściślili czego konkretnie.
Głosu i piosenek użycza: Imagine DragonsIZZIKultowy, znany każdemu czarodziejowi zespół, który swoimi popowymi hitami zawładnął każdą sceną na świecie i zdobył wszystkie możliwe nagrody. Ich przeboje "Galeon, galeon, galeon" czy "Dancing Morgana" są bezsprzecznymi hymnami każdej szanującej się domówki czy imprezy. Teraz, ze względu na wiek członków, zawiesili działalność, jednak jedno jest pewne - ich muzyka jest wieczna.
Głosu i piosenek użycza: ABBALady Morgana"Artystka" wykonująca muzykę z pogranicza disco i dance. Ikona kiczu. Jej piosenki traktują głównie o seksie i imprezowaniu, a jej koncerty są okraszone tandetnymi zaklęciami i ozdobami. Mimo to Morgana zdobyła dość dużą popularność, a do jej przaśnych hitów pod wpływem ognistej bawią się czarodzieje z całego świata. Chociaż mało kto otwarcie przyznaje się do słuchania jej muzyki to na imprezach większość uczestników zna teksty jej piosenek.
Głosu i piosenek użycza: DodaLed SnitchBrytyjski zespół założony na początku lat 70. Oprócz brzmień rockowych i bluesowych, w ich muzyce słychać także wpływy folku, soulu, funky, a nawet muzyki poważnej. Led Snitch słynął także z najdłuższych koncertów w historii. Podczas występów zespołowi towarzyszył szukający, a koncert trwał tak długo aż ten nie złapał znicza, wypuszczanego ponad sceną. Led Snitch oficjalnie zakończył działalność w 1983 roku po śmierci perkusisty. Grupa reaktywowała się jednak kilkukrotnie, ale tylko przy okazji pojedynczych koncertów.
Głosu i piosenek użycza: Led ZeppelinLilou Smiley/Nicole MintayDwudziestokilkuletnia wokalistka. Już jako mała dziewczynka występowała w musicalach, co doprowadziło do tego, że odbiła jej woda sodowa. Młoda dziewczyna popadła w poważne uzależnienie od jadu bazyliszka, rozpętywała kolejne skandale i nagrywała bardzo wulgarną muzykę pod pseudonimem Nicole Mintay - mówiono nawet, że została opętana przez demona. Wszystko zmieniło się gdy Lilou przeszła kagonotrię - choroba pozwoliła wokalistce przemyśleć swoje życie. Obecnie dziewczyna nie jest już skandalistką i nagrywa spokojne rockowo-popowe ballady. Mimo swojego młodego wieku przeszła tyle zmian wizerunkowych, że niemal każdy znajdzie coś dla siebie w jej twórczości.
Głosu i piosenek użycza: Amy WinehouseLolitaFrancuska piosenkarka włoskiego pochodzenia, znana przede wszystkim z pięknych piosenek o miłości (które śpiewała aż w siedmiu językach!). Choć zmarła w roku 1987, jej legenda wciąż trwa. Piękna i popularna Lolita za życia nie mogła zaznać spokoju. Plotki o jej pochodzeniu (podobno była spokrewniona z dość wpływowym przemytniczym rodem z Włoch), tragizm życia prywatnego (wszyscy jej mężowie odebrali sobie życie) i wreszcie uzależnienie od eliksiru młodości (który zażywała przed każdym występem) przyczyniły się do jej przedwczesnego odejścia.
Głosu i piosenek użycza: DalidaLunaKolumbijska piosenkarka śpiewająca zarówno w języku angielskim jak i hiszpańskim. Znana jest również ze swojej działalności na rzecz wilkołaków i ich asymilacji do społeczeństwa czarodziejskiego. Sama również jest likantropką. Jej głos jest dosyć charakterystyczny podobnie jak choreografie zawierające energiczne ruchy bioder. Zdarza jej się również wyć do księżyca w czasie koncertów.
Głosu i piosenek użycza: ShakiraLuumosLegendarny zespół rockowy, znany z bardzo porywających występów na żywo, energicznych kompozycji i poruszających tekstów. Sławę przyniosły im hity takie jak "Boska Dolina" czy "Londyński spleen". Po niedawnej śmierci ekscentrycznej i łamiącej tabu wokalistki o pseudonimie Mandragora kapela wróciła na listy przebojów, a ich piosenki zaczęły przeżywać swój renesans.
Głosu i piosenek użycza: MaanamŁajnobombyGrupa grunge'owa, grają głównie na wysypiskach. Śmierdzą, nie myją włosów, a na wejściu rozdają łajnobomby, którymi pozwalają się obrzucać. Paskudni fetyszyści gówna.
Łzy FeniksaZespół muzyczny skupiający swoją twórczość na wykonywaniu akustycznych ballad traktujących głównie o miłości i problemach w relacjach międzyludzkich. Niektórzy fani zespołu twierdzą, że jego muzyka niczym łzy feniksa łagodzi ból i leczy rany - trudno jednak powiedzieć ile w tym prawdy.
Głosu i piosenek użycza: Ed SheeranMaleficentPostać nietuzinkowa, enigmatyczna, kontrowersyjna. Krążą plotki, że jest spokrewniona z brytyjskim rodem Swansea, choć przecież urodziła się w Hollywood. Jej muzyka łączy elementy popu i poezji śpiewanej, a każdy występ na żywo uświetniają zaklęcia iluzji. Sympatycy mówią, że to jak podróż przez gwiazdy, czas i przestrzeń. Sceptycy, że to zawoalowana próba odwrócenia uwagi od faktu, że Maleficent nie potrafi śpiewać. Nigdy nie jest widziana bez czarnej dalii wplecionej we włosy, która w oficjalnym przekazie ma symbolizować dozgonne oddanie swoim fanom.
Głosu i piosenek użycza: Lana del ReyMarleigh HazeltonCzarownica, która koncertuje od dziesięcioleci i wciąż trzyma formę. Niektórzy nawet snują teorie odnośnie tego, że Marleigh znajduje się w posiadaniu kamienia filozoficznego i przez to jest wiecznie żywa i wciąż ogłasza kolejne trasy. Swoimi występami uświetniała niejedną celtycką noc czy nadejście nowego roku. Jest to już swego rodzaju tradycja. Mało tego, znana jest również z płomiennego romansu z Christoffem Tailorem.
Głosu i piosenek użycza: Maryla RodowiczMerryWłaściwie Mariah Perry. Amerykańska piosenkarka i tancerka, której początek kariery przypada na lata 2000. Tworzy muzykę pop z wyraźnym wpływem latynoskim, a jej utwory są tak energiczne, że słuchając ich nie sposób tkwić w miejscu. Sama artystka na scenie niejednokrotnie zaskakuje olśniewającymi, ale jednocześnie odważnymi strojami podkreślającymi jej atuty. Jej występy charakteryzują się świetną obstawą taneczną i magicznymi efektami specjalnymi, o których fani dyskutują jeszcze na długo po zakończeniu imprezy.
Głosu i piosenek użycza: Jennifer LopézMike OldwandMuzyczny geniusz, określany przez wielu mianem elitarnego artysty. Jego zagorzali fani uznają siebie za wyjątkową mniejszość - prawda jednak jest taka, że posiada on równą armię słuchaczy co sama Lady Morgana. Oldwand słynie z komponowania utworów, łączących styl rocka ze złożonością muzyki klasycznej. Wydał również album z samą muzyką poważną. Jest multiinstrumentalistą, który, samotnie stworzył każdy podpisywany przez siebie utwór. Często, zdarza się jemu występować w duecie z innymi artystami, ponieważ osobiście, nigdy nie użycza wokalu - współpracował z Druzgotkiem oraz Myronem Wagtailem. Zdarza się jemu używać za instrumenty nietypowe przedmioty - butelki, garnki, magiczne kamyki ukrycia czy nawet rury, pozostawione przez mugoli na wysypisku - i wszystko to utrzymywać w podniosłym tonie nietuzinkowej, ambitnej muzyki. Jego utwory z reguły są długie, mają minimum trzydzieści minut długości; za najważniejszy uznaje się cykl "Dźwięków Niezgody", w częściach: pierwszej, drugiej i trzeciej.
Głosu i piosenek użycza: Neal MorseMephitisAmerykański zespół hardrockowy założony w 1973r. i działający do dziś. Cechą charakterystyczną formacji jest ich wizerunek sceniczny – przed koncertami członkowie wypijają eliksir wielosokowy z włosem skunksa i występują pod postaciami półludzi-półskunksów (skąd nazwa zespołu).
Głosu i piosenek użycza: KissMr PureUrodzony w czystokrwistej rodzinie muzyk nagrywa utwory z pogranicza różnych gatunków muzycznych. Najchętniej czerpie z R&B, popu i hip-hopu. Jego piosenki traktują o życiu i problemach dobrze urodzonych czarodziejów, nie brakuje w nich inteligentnych kulturalnych nawiązań i subtelnych docinków dotyczących czystości krwi i zdolności magicznych. Nieustannie konkuruje z DJ Mudblood.
Głosu i piosenek użycza: Kanye WestMyron WagtailNiegdyś wokalista najpopularniejszego brytyjskiego zespołu rockowego, obecnie prowadzący solową karierę. Odszedł z zespołu po ogromnej kłótni z gitarzystami (do tej pory nie wiadomo, o co dokładnie poszło) w 2009 roku, na moment znikając z życia publicznego. Pojawił się ponownie w 2012 roku, tuż po upadku Fatalnych Jędz, od razu wydając album, nad którym pracował prawdopodobnie przez ostatnie trzy lata. Obecnie wciąż tworzy i wyjeżdża w trasy koncertowe po całym świecie.
Głosu i piosenek użycza: Ozzy OsbourneNightfishPochodząca z Atlantydy gotycka grupa muzyczna, której główną gwiazdą jest Selkia Merrowen, trytonka o operowym głosie. Z oczywistych względów Selkia jest w stanie śpiewać wyłącznie pod wodą, dlatego w czasie koncertów przebywa w specjalnym, odpowiednio nagłośnionym akwarium, na tyle dużym, by mogła się w nim swobodnie poruszać. Ich koncerty są zawsze bardzo widowiskowe, pełne bogato zdobionych strojów (również u Selkii!), mrocznych charakteryzacji i scenografii; są też bardzo drogie.
Głosu i piosenek użycza: Nightwish (Tarja Turunen)Noctis*Mało jest na świecie czarodziejów grających muzykę w stylu mugolskim. Noctis przez swoją „dziwną” i „nieznaną” formę elektronicznych dźwięków wybił się na szczyty playlist, a dzięki kontrowersyjności swojej sztuki wciąż zdobywa nowych fanów, szczególnie wśród młodzieży, która dość szybko chłonie nowości z niemagicznego świata. Pod pseudonimem kryje się muzyk i DJ Norbert O. Czarnkowski*
Preston KingsleyNiekwestionowany król rock’n’rolla (choć śpiewał również country, R&B, gospel czy pop), którego charakterystyczny styl i kocie ruchy rozpoznawalne są w mgnieniu oka. Szczyt kariery amerykańskiego wokalisty przypada na lata 50. XX wieku. Oprócz występów muzycznych, z powodzeniem grał również w teatrze. Jego muzyka i styl bycia wywoływały wiele obyczajowych kontrowersji, oskarżano go m. in. o rozpylanie perfum z nutką amortencji podczas muzycznych występów. Z tego powodu uzależnił się od eliksiru spokoju, co mogło wpłynął na jego przyczynę śmieci. Zmarł nagle w roku 1970 w swojej rezydencji w Salem.
Głosu i piosenek użycza: Elvis PresleySalazarKról każdej dyskoteki i balangi, niezwykle charyzmatyczny dżentelmen, w którym podkochuje się większość czarownic. Autor wielu popowych hitów, które zna zarówno młodsze, jak i starsze pokolenie. Potrafi jednakże zaskoczyć swą publiczność poetycką balladą, w rytm której każdy na koncercie wymachuje w powietrzu różdżką z odpalonym Lumosem.
Głosu i piosenek użycza: StachurskySilvia von WaldstättenNiemiecka gwiazda muzyki dance, której twórczość i wizerunek jest utrzymany w podobnym stylu co u Lady Morgany. Silvia od zawsze konkurowała z brytyjską gwiazdą, niestety bezskutecznie. Chcąc osiągnąć podobną sławę zdecydowała się na fałszywy coming out, który wywindował ją na szczyty popularności czyniąc z niej ikonę czarodziejskiego LGBT+. Niewielu wie, że prywatnie jest matką znanego brytyjskiego pisarza niemiecko-niderlandzkiego pochodzenia - Henricha J. Tenniersa.
Głosu i piosenek użycza: BaracudaThe BirdsBrytyjski zespół tworzący w latach 60. XXw. Został założony przez 4 animagów, przemieniających się w różne ptaki, którzy wplatali w swoją muzykę dźwięki wydawane przez siebie podczas przemiany. The Birds uważany jest za głównego popularyzatora muzyki rockowej wśród społeczności magicznej, a ich utwory za wyprzedzające swoją erę arcydzieła tego gatunku. Zespół cieszył się uznaniem fanów do tego stopnia, że na koncertach dochodziło do scen zbiorowej histerii z udziałem młodzieży. Zjawisko to nazwano "Birdmanią". W późniejszym okresie używano terminu również dla określenia licznych zespołów naśladujących styl The Birds w swojej muzyce.
Głosu i piosenek użycza: The BeatlesThe Local AreaFormacja indie-rockowa powstała w Kalifornii w roku 2011. Popularność przyniósł im występ na festiwalu Czarochella, na którym po raz pierwszy zagrali swój niekwestowany hit,
Jumper Camper. Z powodzeniem rozwijali swoją karierę, występując w Stanach Zjednoczonych i Europie, ale wszystko przerwały oskarżenia skierowanego w stronę perkusisty dotyczące nadużywania peruwiańskiego ziela. Grupa rozwiązała się w styczniu 2023 roku, ale ich hity (
Anxiety,
Elektra Complex czy wspomniany już
Jumper Camper) do dziś wybrzmiewają w muzykogramach wielu młodych ludzi.
Głosu i piosenek użycza: The NeighbourhoodThe MinistressUważany za jeden z najbardziej popularnych oraz kluczowych magicznych, rockowych zespołów; pomimo śmierci artysty kilkanaście lat temu z powodu Herpeviusa - ciągle żyjący w sercach fanów gatunku. The Ministress można kochać lub nienawidzić, chociaż bezsprzecznie posiadali jednego z najbardziej utalentowanych (oraz charyzmatycznych) wokalistów w historii muzyki popularnej. Niestety, z drugiej strony mężczyzna stał się niesławny przez homoseksualne skandale oraz uzależnienie od narkotyków. Jego oddanie wobec muzyki a także zdolność porwania tłumów, były, niemniej jednak, godne podziwu i oczywiście niepodważalne. Koncertował i tworzył muzykę, dopóki był w stanie - niestety, magiczna medycyna nie znała skutecznych środków na uzdrowienie jego z dolegliwości. Najbardziej znanym dziełem The Ministress, początkowo niechętnie puszczanym przez stacje magicznego radia, nastawionego bardziej na popularne, proste i przede wszystkim nie tak długie utwory, jest "Runespoor's Song" ("Pieśń Widłowęża"). Trzy głowy stworzenia mają reprezentować trzy odrębne części tej nietypowej, będącej istną miksturą stylów, kompozycji muzycznej. Trzy głowy to również trzy - zwielokrotniane ponadto głosy samych artystów, dążących do uzyskania wrażenia operowego chóru.
Głosu i piosenek użycza: QueenThe NightcallZespół, który zasłynął z melancholijnych i klimatycznych utworów; podobno już pierwsze, wysłuchiwane dźwięki są w stanie wywołać wrażenie smutku oraz wprowadzić w zadumę. Niektórzy przyznają, że odruchowo zalewają się łzami po usłyszeniu dowolnego utworu, inni deklarują występowanie u siebie samobójczych myśli. Wszystko dopełnia wspaniały, sopranowy głos wokalistki, zaś podczas koncertów, panuje niemal całkowita ciemność, z lekkim nakreśleniem sylwetek występujących artystów. Krążą plotki na temat zachorowania przez liderkę zespołu na likantropię - posiadają one zarówno masę zwolenników teorii jak i drastycznych jej przeciwników; identycznie przedstawia się kwestia oskarżeń o wzrost depresji oraz prób samobójczych pośród oddanych słuchaczy.
Głosu i piosenek użycza: EvanescenceThe VeelsZespół metalowy, którego każdy członek jest potomkiem wili. W związku z dość mrocznym klimatem ich muzyki i dwuznaczną nazwą są czasem nazywani "Diabłami z Yorku". Tematyka ich twórczości skupia się na czarnej magii, a ich największym przebojem stał się utwór "Seven pieces of soul"
Głosu i piosenek użycza: SabatonThistle & ThymeDuet rockowy zza oceanu, który powstał pod koniec lat 50. ubiegłego wieku. Ich muzyka łączy w sobie elementy folkloru (warto przywołać to ich aranżację angielskiej ballady
The Dryad Fair) i tej łagodnej odmiany rocka (uwielbiane przez rzesze fanów
Sound of Unspoken). Thistle i Thyme poróżnili się w roku 1970, a powodem zwady były artystyczne różnice. Związani wieczystą przysięgą, występują jednak razem na scenie raz na 10 lat. Nie wiadomo, jakie łączą ich teraz relacje – wieść gminna przedstawia różne wersje, od wzajemnej obopólnej niechęci po szczerą przyjaźń.
Głosu i piosenek użycza: Simon & GarfunkelTrolleZespół, który w zasadzie z roku na rok ma zupełnie inny skład. Jego największym celem jest promocja młodych talentów, toteż wielu muzyków zaczynało w składzie Trolli, aż zostali zauważeni przez innych wytwórców i producentów. Jeśli chcecie powiewu świeżości – Trolle serwują to na porządku dziennym.
Głosu i piosenek użycza: Backstreet BoysWilcze GłowyWszyscy muzycy poza wokalistą transmutują swoje głowy, by wyglądały jak wilcze. Szczerzą zęby, wyją, a przy tym wszystkim serwują publiczności ostre, punkowe brzmienie.
Głosu i piosenek użycza: Green DayWizardowarZespół założony w 1980 roku, który nadal działa całkiem prężnie, aczkolwiek trudno obecnie o jakieś koncerty na żywo. Ich teksty koncentrują się na wszystkim, co w mugolskim świecie określane jest jako magiczne i fantastyczne, pełno tutaj smoków oraz innych magicznych stworzeń, jak również mitologii przeplatanej z historią czarodziejów z całego świata. Zespół został założony przez czarodziejów mugolskiego pochodzenia, nic zatem dziwnego, że ich teksty spokojnie mogłyby trafiać również do niemagicznego świata. Wizardowar to przede wszystkim dość ciężkie, współczesne brzmienie.
Głosu i piosenek użycza: ManowarVoid*Pod krótkim pseudonimem kryje się młoda wokalistka i multiinstrumentalistka
@Vivien O. I. Dear. Dziewczyna zaczynała swoją karierę grając w pubach i restauracjach covery oraz własne ballady. Podczas jednego z takich występów dostrzegł ją Druzgotek, który zaprosił ją do wydania wspólnego utworu oraz występu na Festiwalu Muzycznym. Po tym kariera młodej kobiety nabrała rozpędu, zaś jej pierwszy album "Accenure" trafił na szczyty list przebojów windując ją na wyżyny popularności. Vivien lawiruje na granicy subtelnego, ambitniejszego popu, zaś jej specjalnością są delikatne ballady grane na pianinie. W swojej twórczości często wykorzystuje motywy autobiograficzne i chętnie współpracuje z innymi artystami - poza Druzgotkiem ma na swoim koncie chociażby duety z Amortentią West, czy gościnne występy u Łez Feniksa. W zakresie jej zainteresowań artystycznych leży również aktorstwo musicalowe.
Volo MagicoZespół założony w 2009 roku przez trzech włoskich piosenkarzy - wtedy jeszcze studentów, których twórczość skupia się głównie na opowieściach o miłości oraz życiu. Wyróżniają się na tle innych, młodzieżowych zespołów tym, iż wszyscy trzej wokaliści mają głosy określane mianem operowych. Koncertują głównie we Włoszech, aczkolwiek coraz częściej pojawiają się również na zagranicznych trasach. W historii zespołu pojawił się krótki epizod, gdy nagrywali w języku angielskim, ostatecznie jednak powróci do korzeni. Ich najbardziej znane kawałki nuci po włosku właściwie cały świat.
Głosu i piosenek użycza: Piero Barone, Ignazio Boschetto i Gianluca Ginoble | zespół: Il VoloYojeongGwiazda z Dalekiego Wschodu, która ostatnimi czasy zaczyna również przebijać się do Zachodnich słuchaczy. Śpiewa głównie po koreańsku i japońsku, podbijając serca miłośników kultur obu państw. Jej twórczość w większej części można zakwalifikować jako utwory popowe, ale zaliczyć je również można do soulu, R&B czy ballad. W czasie koncertów zawsze towarzyszą jej tancerki mające w sobie chociażby domieszkę krwi wili przez co jej występy cieszą się uznaniem wielu czarodziejów. Choć i czarownice biorą w nich udział równie chętnie.
Głosu i piosenek użycza: TaeyeonZaza DrummWywodząca się z niemagicznej rodziny, coraz szerzej znana światu amerykańska wokalistka i autorka tekstów. Przedstawicielka gatunku blues rock, zahaczająca brzmieniowo również o R&B i neo soul. Choć główna tematyka jej utworów obraca się z reguły wokół uczuć, relacji i odnajdywania w sobie siły w trudnych chwilach, teksty często sięgają głębiej, krytykując obowiązujące wśród czarodziejskich rodów normy społeczne oraz tradycyjne oczekiwania chociażby wobec płci. Artystka aktywnie podkreśla swoje przekonania w wywiadach oraz własnych działaniach poza sztuką. Nieodłącznym elementem jej wizerunku jest klasyczny, czarny kapelusz.
Głosu i piosenek użycza: ZZ WardZbir NokturnóBłąd w tym tytule jest oczywiście fatalny, chociaż sam twórca nigdy nie krył się z problemami natury naukowej - wręcz przeciwnie, przyznaje otwarcie - nigdy nie przeczytał w całości choćby najcieńszej książki i wyrzucony był ostatecznie z Hogwartu. Teratus, ponieważ tak nakazuje siebie nazywać artysta (?), jest półolbrzymem tworzącym proste, dyskotekowe utwory traktujące o życiu najprawdziwszych, niebezpiecznych czarodziejów, prosto ze Śmiertelnego Nokturnu. Próżno się doszukiwać w jego utworach wielkiego, wymyślnego przekazu; przede wszystkim, obfitują one od przekleństw. Imponują młodym czarodziejom - jest najprawdziwszym Donem Lockharto dla męskich przedstawicieli nastoletnich odbiorców, uznających siebie za buntowników i wiecznie przyłapywanych na próbach wejścia do Działu Ksiąg Zakazanych.
Głosu i piosenek użycza: Gang Albanii Zobacz TestralaTwierdzi się, że zespół ten nie jest odpowiedni dla młodych czarodziejów i czarownic. Rodzice często zabraniają swoim pociechom słuchania jego piosenek, ponieważ znaczna większość z nich dotyczy śmierci, depresji i myśli samobójczych. Krąży też wiele pogłosek o tym, że wszyscy fani zespołu, którzy byli chociaż raz na jego koncercie, są w stanie zobaczyć testrala – dopowiedzcie sobie sami, dlaczego. Ciężko zdobyć wejściówki na ich występy, krąg testrali jest bardzo zamknięty i rzadko wpuszczają nowych.
Głosu i piosenek użycza: Radiohead