Jedne z najpopularniejszych na całym świecie.
Europa
Bombardierzy z BigonvilleLuksemburska drużyna quidditcha, która wywodzi się z Bigonville, jednocześnie znana ze swojej gry obronnej oraz znakomitych ścigających, których nazwiska spotyka się zawsze na czele listy najskuteczniejszych strzelców.
Cykady z TavauxJedna z najstarszych francuskich drużyn oraz jednokrotny mistrz kraju z 1937 roku. Choć przez ostatnie lata Cykady dołowały w ligowej tabeli, po tym, jak drużynę przejął jeden z najbogatszych Francuzów, wszystko wskazuje na to, że zła karta się odwróci. Cykady słyną z tego, że nie patrzą na koszty, a ciężka sakiewka przekonała do gry w ich szeregach wielu reprezentantów Francji. Noszą pomarańczowe szaty z czarnym symbolem lecącej cykady na piersi
Gobliny z GrodziskaPolski zespół szczycący się doskonałym szukającym, Józefem Wrońskim, który słynie na świecie przede wszystkim z nowatorskich kombinacji i zwodów. Tylko polscy czarodzieje wiedzą, skąd dokładnie pochodzi ta drużyna, zważywszy na fakt wielu razy występującego na mapie Polski Grodziska.
Pogromcy Kafla z QuiberonReprezentujący Francję, są drużyną, która zdobyła wiele razy mistrzostwa Ligi Francuskiej. Słyną przede wszystkim ze skomplikowanego i niezwykle widowiskowego stylu rozgrywania meczów oraz rzucających się w oczy różowych szat.
Sępy z VracyNajbardziej znana drużyna europejska wywodząca się z Bułgarii. Siedmiokrotnie zdobyli mistrzostwo Europy, co wzbudza zachwyt na całym świecie. To właśnie oni wprowadzili do gry strzały z dystansu, czyli spoza pola bramkowego, również znani są z tego, iż bez problemów pomagają zdobyć rozgłos nowym zawodnikom, wystawiając ich na boisko.
Sokoły z HeidelberguNiemiecka drużyna, niezwykle zażarta podczas rozgrywek i zarówno zabójczo inteligentna, o czym wspomniał kapitan reprezentacji Irlandii, Darren O'Hare, że jest "bardziej zażarta od smoka i dwa razy od niego sprytniejsza". W 1953 roku rozegrały mecz, który przez wielu uznawany jest za jeden z najlepszych w historii quidditcha. Trwał on siedem dni oraz zakończył się efektywnym złapaniem znicza przez przedstawicielkę Harpii, czyli Glynnis Griffiths. Również po zakończeniu meczu kapitan Sokołów poprosił o rękę kapitana przeciwnej
drużyny, Gwendolinę Morgan.
Sójki z GonfaronTa pochodząca z lazurowego wybrzeża drużyna, to siedmiokrotny mistrz Francji i największy rywal Pogromców kafla z Quiberon. Sójki słyną z wyjątkowo szczelnej obrony, uchodzącej za jedną z najlepszych w Europie, szafirowych szat oraz bezpardonowej, często brutalnej gry. W szeregach Sójek, w przeciwieństwie do pozostałych francuskich drużyn, można spotkać wielu zawodników spoza granic kraju.
Australia i Nowa Zelandia
Papugi z MoutohoryUbrani w czerwono-żółto-czerwone szaty słyną przede wszystkim z maskotki
drużyny, czyli feniksa Iskierki.
Pioruny z ThundelarryAustralijska drużyna quidditcha wywodząca się z Thundelarry, która dominowała w australijskiej lidze tuż obok Wojowników z Woollongong przez ponad połowę XX wieku, walcząc o mistrzostwo. Rywalizacja między ich członkami jest szczególnie znana przez społeczność Australii, zaś zawzięta wrogość jest doskonale znana mieszkańcom, że powstała nawet riposta na ich przesadne przechwałki: "Tak, a ja chyba zgłoszę się na ochotnika, żeby sędziować w meczu Piorunów z Wojownikami".
Wojownicy z WoollongongDrużyna, której korzenie sięgają miasta Woollongong. Znana jest najbardziej z manewru Woollongong Shimmy oraz rywalizacji z Piorunami z Thundelarry, powiązanej bardzo często ze wzajemną wrogością wobec zawodników.
Afryka
Buławy z PatongaNajlepszy ugandyjski klub, słynny z remisu w 1986 roku ze Srokami z Montrose ku zdumieniu większości fanów quidditcha na całym świecie. Co ciekawsze, aż sześciu zawodników Buław z Patonga wystąpiło w barwach Ugandy podczas ostatnich Mistrzostw Świata i jest to obecnie najwyższa liczba graczy biorących udział w reprezentacji narodowej.
Pogromcy Olbrzymów z GimbiAfrykańska drużyna, która pochodzi z Gimbi umiejscowionej w Etopii. Jest znana jednocześnie jako jedna z najlepszych drużyn na tym kontynencie.
Słoneczne Dziryty z SumbawangaReprezentująca Tanzanię, jest bardzo popularnym zespołem sięgającym korzeniami miejscowości Sumbawang. Słyną przede wszystkim z taktycznej "pętli", która budzi zachwyt na całym świecie.
Zaklinacze z CzambaDrużyna pochodząca z Togo, która jest mistrzami szybkich podań kafla oraz jednocześnie dwóch odniesionych zwycięstw podczas mistrzostw panafrykańskich. Wyćwiczyli doskonale taktykę, która nosi nazwę przerzutki, zaś członkowie tej
drużyny wywodzą się z miejscowości Tchamba.
Ameryka Północna
Gwiazdy ze SweetwaterJedna z amerykańskich drużyn, która osiągnęła poziom światowy. W 1993 roku zdołała pokonać zasłużenie Pogromców Kafla z Quiberon po dramatycznym meczu trwającym aż pięć dni.
Meteoryty z Moose JawMeteoryty wywodzą się z Kanady, skąd narodziło się wiele innych perełek drużyn quidditcha. Lata siedemdziesiąte XX wieku były pod znakiem zapytania ze względu na występującą możliwość karnego rozwiązania z powodu tradycyjnych obchodów zwycięskiego meczu, które polegały przede wszystkim na śmiganiu nad miastami i wioskami oraz wystrzeliwaniu pióropuszy iskier z ogonów mioteł. Na szczęście do tego nie doszło, zaś Meteoryty nadal utrzymują świętowanie, aczkolwiek odbywając loty nad boiskiem, co stało się bardzo popularną atrakcją turystyczną.
Młoty z HaileyburySięgająca korzeniami Kanady, jest uznawana obecnie za jedną z najznakomitszych drużyn na świecie. Wywodzą się z miasta Haileybury.
Niezrównani ze StonewallWywodząca się z Ameryki Północnej drużyna quidditcha, która pochodzi ze Stonewall w Kanadzie. Jednocześnie jest jedną z najlepszych drużyn na świecie.
Zięby z FitchburgaJedna z najpopularniejszych drużyn amerykańskich, która już co najmniej siedem razy zdobyła mistrzostwo Ligi Amerykańskiej. Pochodząca z Fitchburga drużyna posiada w swoim składzie doskonałego szukającego, Maximusa Brankovitcha III, będącego jednocześnie kapitanem reprezentacji USA podczas dwóch mistrzostw świata.
Ameryka Południowa
Brzytwodzioby z TarapotoQuidditch stał się ogromną obsesją peruwiańskiej społeczności czarodziejów. Drużyna wywodząca się z Tarapoto ostatnio odbyła tournée po Europie, wzbudzając tym samym zachwyt widzów - i z tego najbardziej słynie.
Azja
Toyohashi TenguPochodząca z Japonii drużyna, która jako jedna z nielicznych reprezentuje kontynent ze względu na dominację latających dywanów w Azji. Ostatnimi czasy quidditch zdobywa większą popularność (począwszy od XX wieku); w 1994 roku Toyohashi Tengu byli bardzo blisko zwycięstwa z litewskim zespołem Gargulców z Gródka. Komitet Międzynarodowej Konfederacji Quidditcha zainterweniował szybko w związku z paleniem mioteł po przegranej japońskiej
drużyny, sprzeciwiając się marnotrawieniu cennego drewna.